more_horiz
Wiadomości

Znany trener Hector Cuper selekcjonerem reprezentacji Syrii

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 09:04
Argentyńczyk Hector Cuper, były szkoleniowiec m.in. Valencii, Interu Mediolan i Parmy, został selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Syrii. W ostatnich latach prowadził m.in. kadrę Egiptu, Uzbekistanu i Demokratycznej Republiki Konga.
Znany argentyński szkoleniowiec Hector Cuper został nowym selekcjonerem reprezentacji Syrii
Znany argentyński szkoleniowiec Hector Cuper został nowym selekcjonerem reprezentacji SyriiFoto: FORUM/SATISH KUMAR SUBRAMANI/Reuters

O zatrudnieniu słynnego szkoleniowca poinformowała Syryjska Federacja Piłki Nożnej na Facebooku. Zapowiedziano, że nowy trener kadry wraz ze swoim asystentem przyjedzie do Syrii w najbliższych dniach. Nie podano szczegółów dotyczących kontraktu.

Argentyńczyk Hector Cuper selekcjonerem reprezentacji Syrii

67-letni Cuper przez wiele lat kariery trenował kluby w Europie. Największe sukcesy osiągał pod koniec ubiegłego i na początku tego stulecia. Szczególnie z Valencią, którą dwukrotnie - w 2000 i 2001 roku - doprowadził do finału Ligi Mistrzów.

Z RCD Mallorca awansował w 1999 roku do - również przegranego - finału Pucharu Zdobywców Pucharów (nieistniejących już rozgrywek), a z Interem Mediolan wywalczył wicemistrzostwo Włoch w 2003.

W późniejszych etapach kariery trenerskiej Argentyńczyk częściej skupiał się na prowadzeniu narodowych reprezentacji.

Był selekcjonerem Gruzji (2008-09), Egiptu (2015-18), z którym w 2017 roku dotarł do przegranego finału Pucharu Narodów Afryki, Uzbekistanu (2018-19) oraz Demokratycznej Republiki Konga (2021-22).

Syria zajmuje 90. miejsce w światowym rankingu FIFA. 

>>> Fernando Santos selekcjonerem reprezentacji Polski. Więcej o nowym trenerze Biało-Czerwonych <<<

Czytaj także:

red/PAP/IAR

Zobacz także

Zobacz także