more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: mecz Wisła Płock - Warta Poznań przełożony. Ligowcy przegrali ze śniegiem

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 17:31
Mecz Wisły Płock z Wartą Poznań, zaplanowany piątek 3 lutego o godz. 18 został przełożony z powodu obfitych opadów śniegu. "Nowa data zostanie ustalona wspólnie z głównym nadawcą i podana w odrębnym komunikacie na początku przyszłego " - podają w komunikacie władze Ekstraklasy.
Atak zimy w Płocku zmusił organizatorów do odwołania meczu z Wartą
Atak zimy w Płocku zmusił organizatorów do odwołania meczu z WartąFoto: Twitter/Wisła Płock

Pierwszy mecz 19. kolejki Ekstraklasy był pojedynkiem trzeciej najlepszej drużyny w meczach na własnym stadionie z najlepszą ekipą w delegacjach. W ligowej tabeli oba kluby dzieliły zaledwie dwa punkty, dlatego spotkanie w Płocku zapowiadało się na wyrównany bój.

Niespodziewanie okazało się jednak, że ligowcy przegrali ze... śniegiem. Płytę stadionu szczelnie pokryła gruba warstwa białego puchu, co uniemożliwiło rozegranie spotkania.

"Ze względu na złe warunki pogodowe sędzia meczu Wisły Płock a Wartą Poznań podjął, w porozumieniu z delegatem oraz obydwoma klubami, decyzję o przełożeniu zawodów na inny termin" - czytamy w komunikacie Ekstraklasy.

O przełożeniu spotkania wspólnie z delegatem zadecydował sędzia Karol Arys. Co ciekawe miał to być jego debiut na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. 

Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się przełożony mecz. Podobny los może spotkać również wieczorne spotkanie, w którym Widzew Łódź podejmie Jagiellonię Białystok. 

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także