Bundesliga: Augsburg wygrywa z Bayerem. Czwarte czyste konto Rafała Gikiewicza

2023-02-03, 22:31

Rafał Gikiewicz (pierwszy od lewej) i Robert Gumny (drugi od lewej) w meczu z Bayerem. Foto: Bernd Feil/M.i.S. / imago sport / Forum

Augsburg wygrał 1:0 z Bayerem Leverkusen w jedynym piątkowym meczu niemieckiej Bundesligi. W barwach ekipy z Bawarii po 90 minut rozegrali dwaj Polacy - Rafał Gikiewicz oraz Robert Gumny.

W pierwszej połowie spotkania na boisku panował chaos, a obie drużyny miały spore problemy z wykreowaniem sobie dogodnych sytuacji bramkowych. Najbliżej szczęścia był Moussa Diaby, który w 30. minucie z ostrego kąta uderzył w słupek. Francuz ponownie "postraszył" Gikiewicza w 43. minucie - tym razem strzał był celny, ale Polak pewnie obronił uderzenie skrzydłowego "Aptekarzy".

Po zmianie stron częściej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze - w 55. minucie z dystansu groźnie uderzył Dion Beljo, ale Lukas Hradecky parował jego strzał na rzut rożny. Po tym kornerze Augsburg wyszedł na prowadzenie - z narożnika dośrodkował Arne Engels, a jego centrę strzałem głową wykończył Mergim Berisha, strzelając szóstego gola w sezonie.

W 68. minucie Bayer wyprowadził groźny kontratak - do bezpańskiej piłki ruszyli Gikiewicz i Diaby. Pierwszy do futbolówki dopadł Francuz, ale polski golkiper wyczuł jego intencje i wślizgiem zatrzymał rywala.

Ostatecznie Polakowi udało się zachować czwarte czyste konto w tym sezonie, a Augsburgowi odnieść szóste zwycięstwo w Bundeslidze. Podopieczni trenera Enrico Maassena awansowali na 13. miejsce w tabeli i mają 21 punktów. Bayer zgromadził o trzy "oczka" więcej i jest 9. Prowadzi Bayern Monachium z dorobkiem 37 pkt i przewagą punktu nad drugim Unionem Berlin.