more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: reprezentant Polski na dłużej w Legii. Artur Jędrzejczyk przedłużył kontrakt

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 17:04
Doświadczony środkowy obrońca Artur Jędrzejczyk przedłużył o rok umowę z Legią Warszawa i będzie jej zawodnikiem przynajmniej do końca sezonu 2023/2024. Klub ze stolicy oficjalnie ogłosił przedłużenie współpracy z piłkarzem reprezentacji Polski.
Artur Jędrzejczyk pozostanie piłkarzem Legii Warszawa przez kolejny sezon
Artur Jędrzejczyk pozostanie piłkarzem Legii Warszawa przez kolejny sezon Foto: Forum/Zuma Press/Mikołaj Barbanell

Artur Jędrzejczyk po raz pierwszy piłkarzem Legii Warszawa został w 2006 roku w wieku niespełna 19 lat. Zanim obrońca przebił się do składu "Wojskowych" był wypożyczany do kilku klubów, m.in. Korony Kielce. Na stałe do stolicy wrócił w 2010 roku i w ciągu kolejnych trzech sezonów stał się jednym z najważniejszych piłkarzy warszawskiego klubu.

Latem 2013 roku trafił do FK Krasnodar, jednak po dwóch i pół roku ponownie trafił do klubu z Łazienkowskiej. Najpierw był wypożyczony, a w grudniu 2016 roku Legia zdecydowała się go wykupić za milion euro. 

W poniedziałek oficjalnie ogłoszono, że długoletnia współpraca będzie trwała nadal. Dotychczasowa umowa "Jędzy" wygasała bowiem z końcem obecnego sezonu. Kontrakt przedłużono jednak o kolejny rok.

Legia ogłasza. "Jędza" zostaje na dłużej

Warszawski klub ogłaszając w mediach społecznościowych przedłużenie umowy, nazwał Jędrzejczyka "jednym z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii Legii". Doświadczony obrońca przez lata gry przy Łazienkowskiej sześciokrotnie zostawał mistrzem Polski. Wywalczył też pięć krajowych pucharów, a z 332 meczami na koncie zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji piłkarzy z największą liczbą występów w barwach Legii.

- Radość po podpisaniu nowego kontraktu z Legią jest ogromna. Oczywiście dziękuję za zaufanie, które okazał mi cały klub. To zasługa wszystkich ludzi na co dzień pracujących na sukcesy Legii – prezesa, dyrektora sportowego, trenera, ale też kolegów z drużyny - powiedział Jędrzejczyk cytowany w klubowym komunikacie.

Z przedłużenia umowy z 35-letnim zawodnikiem cieszył się też dyrektor sportowy Legii.

- Prawdziwy legionista o najdłuższym stażu w zespole, po którym nie widać upływu czasu. Artur unika kontuzji, nadal ma dużo jakości i należy do czołowych obrońców PKO Bank Polski Ekstraklasy, o czym świadczy również powołanie do kadry na mundial w Katarze. To duża wartość mieć w zespole tak doświadczonego i oddanego klubowi zawodnika o mocnym charakterze - powiedział Jacek Zieliński.

Jędrzejczyk od lat w reprezentacji

Artur Jędrzejczyk od 2010 roku gra w pierwszej reprezentacji Polski. W Biało-Czerwonych barwach rozegrał dotąd 41 spotkań, w których strzelił trzy bramki. "Jędza" był uczestnikiem mistrzostw Europy w 2016 roku oraz dwóch turniejów finałowych o mistrzostwo świata: w 2018 i 2022 roku.

Na mundialu w Katarze wystąpił w grupowym meczu z Argentyną, stając się najstarszym w historii polskim uczestnikiem turnieju tej rangi.

Czytaj także:

/empe

Zobacz także

Zobacz także