more_horiz
Wiadomości

LM piłkarzy ręcznych. Industria Kielce zagra z THW Kiel. Dujszebajew: drugi najlepszy zespół po Barcelonie

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 11:52
Po starcie rundy rewanżowej PGNiG Superligi piłkarze ręczni Industrii Kielce wracają do rozgrywek Ligi Mistrzów. Rywalem kielczan będzie utytułowany niemiecki klub THW Kiel. - Zawsze powtarzam, że dla mnie to drugi najlepszy klub w historii piłki ręcznej zaraz po Barcelonie - mówi Tałant Dujszebajew.
Trener Industrii Kielce Tałant Dujszebajew podczas meczu mistrzów Polski
Trener Industrii Kielce Tałant Dujszebajew podczas meczu mistrzów PolskiFoto: Media.pgnig-superliga.pl

Kielczanie mają trudny okres, tym bardziej że z klubem pożegnał się Nedim Remili, który na zasadzie transferu definitywnego odszedł do Telekomu Veszprem. Władze mistrza Polski cały czas szukają głównego sponsora.

Teraz przed Industrią Kielce trudne wyzwanie i mecz w ramach Ligi Mistrzów. W ostatnim październikowym spotkaniu przeciwko THW Kiel kielczanie pokonali rywali w Hali Legionów. Jak będzie tym razem?

Industria Kielce wraca do gry w Lidze Mistrzów. Rywalem THW Kiel. "To drugi najlepszy zespół po Barcelonie"

- To może być podobny mecz. Wszystko zależy od rytmu, jaki osiągną obie drużyny po mistrzostwach świata. W Kielcach mecz odbył się około półtora miesiąca po rozpoczęciu rozgrywek, więc wszyscy byli w bardzo dobrej formie fizycznej. Teraz nikt nie wie, jak będziemy wyglądali. Oczywiście, że wielu graczy jest zmęczonych, ale po obu stronach, więc nie będzie wymówki - mówi Tałant Dujszebajew, cytowany na oficjalnej stronie klubowej.

Szkoleniowiec 19-krotnego mistrza Polski przyznał, że czterokrotny triumfator Ligi Mistrzów to jeden z najlepszych zespołów na świecie.

- Wiemy, że THW ma niesamowity zespół, na każdej pozycji wielu klasowych zawodników. U przeciwników kontuzjowany jest Karl Wallinius, ale do składu wrócili Steffen Weinhold czy Eric Johansson. THW Kiel to zespół, który zasługuje na bardzo dużo szacunku. Zawsze powtarzam, że dla mnie to drugi najlepszy klub w historii piłki ręcznej zaraz po Barcelonie - podkreślił.

Mecz THW Kiel - Industria Kielce odbędzie się w czwartek 9 lutego o godz. 18.45 w Sparkassen Arena w Kiloni.

***

W ostatnich dniach pojawiło się sporo zamieszania wokół Industrii Kielce, która wydała komunikat dotyczący najbliższej przyszłości. Zespół ma dokończyć rozgrywki PGNiG Superligi w sezonie 2022/2023 oraz europejskie puchary w dotychczasowym składzie personalnym. Po odejściu głównego sponsora, a tym samym sporej straty finansowej w budżecie - klub z Kielc będzie musiał szybko znaleźć nowego sponsora. Prezes Industrii Kielce Bertus Servaas wystosował również otwarty list do prezydenta miasta Bogdana Wenty.


Czytaj także
:

red/Kielcehandball.pl/Twitter

Zobacz także

Zobacz także