more_horiz
Wiadomości

Trzęsienie ziemi w Turcji. Gaziantepspor poszedł w ślady Hataysporu. Kolejny klub wycofał się z ligi

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2023 12:21
Klub Gaziantepspor, który doświadczył katastrofalnych skutków trzęsienia ziemi, wycofał się z rozgrywek ekstraklasy i krajowego pucharu - poinformowały władze piłkarskiej drużyny z południa Turcji. Wcześniej podobną decyzję ogłosił Hatayspor.
Gaziantepspor to kolejny klub, który wycofał się z tegorocznych rozgrywek Super Lig. W wyniku trzęsienia ziemi w Turcji zginęło już ponad 35 tysięcy osób
Gaziantepspor to kolejny klub, który wycofał się z tegorocznych rozgrywek Super Lig. W wyniku trzęsienia ziemi w Turcji zginęło już ponad 35 tysięcy osóbFoto: PAP/EPA/ERDEM SAHIN/print screen/Twitter/@GaziantepFK

- Po tej tragedii nie mogliśmy nawet rozmawiać o piłce nożnej. Kontynuowanie działalności sportowej przez nasz klub w tych trudnych warunkach nie wydaje się możliwe. Decyzją zarządu podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z rozgrywek ekstraklasy i Pucharu Turcji w sezonie 2022/23 - przekazano w komunikacie i podziękowano wszystkim, którzy udzielili wsparcia w trudnych chwilach.

Trzęsienie ziemi w Turcji. Gaziantepspor wycofał się z rozgrywek Super Lig

Wcześniej podobną decyzję ogłosiły władze innego klubu Super Lig - Hataysporu, który zajmował 14. miejsce w tabeli.

W 21 występach w tym sezonie Gaziantepspor zdobył 25 punktów i zajmował 10. pozycję w tabeli. Sezon w tureckiej Super Lig rozpoczęło 19 drużyn. Po trzęsieniu ziemi rozgrywki zostały wstrzymane.

W Gaziantepsporze w tym sezonie grał czeski napastnik Tomas Pekhart, który po rozwiązaniu kontraktu 30 stycznia wrócił do Legii Warszawa.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 miało miejsce 6 lutego w prowincji Kahramanmaras w południowo-wschodniej Turcji. Gaziantep oddalone jest zaledwie 30 kilometrów od epicentrum. Wstrząsy, po których nastąpiły setki wstrząsów wtórnych, były odczuwalne w 10 prowincjach kraju, a także w sąsiednich państwach, w tym w Syrii. Według najnowszych danych zginęło ponad 35 tysięcy osób.

Po 22. kolejkach Super Lig liderem jest Galatasaray, które ma 9 punktów przewagi nad lokalnym liderem Fenerbahce. Trzeci w tabeli jest İstanbul Başakşehir.

>>> Więcej o tureckiej Super Lig <<< 


Czytaj także
:

red/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także