La Liga: Barcelona - Cadiz. Robert Lewandowski z golem, koniec niechlubnej passy

2023-02-20, 07:02

Robert Lewandowski trafił do siatki w meczu FC Barcelony z Cadiz . Foto: PAP/EPA/Enric Fontcuberta

FC Barcelona wygrała u siebie z Cadiz CF 2:0 w niedzielnym meczu 22. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Jedną z bramek dla lidera La Ligi zdobył Robert Lewandowski. Dla Barcy była to siódma wygrana z rzędu.

Robert Lewandowski poprzednią bramkę na Camp Nou zdobył 22 października ubiegłego roku. W niedzielę polski napastnik przełamał się przed katalońską publicznością, a FC Barcelona umocniła się na prowadzeniu w tabeli La Ligi.

Lewandowski przełamał niemoc

W starciu z broniącym się przed spadkiem Cadiz "Duma Katalonii" tworzyła sporo sytuacji bramkowych, ale miała problemy ze skutecznością. Już w piątej minucie niecelnie główkował Eric Garcia. Goście z Kadyksu potrafili się odgryzać, a nawet trafili do siatki. Gol Rogera Martiego z 19. minuty nie został jednak uznany, gdyż strzelec był na spalonym.

Bramkarz gospodarzy Marc-Andre ter Stegen musiał się też wykazać przy strzale Rubena Alcaraza z dystansu. Po drugiej stronie golkiper gości Jeremias Ledesma poradził sobie z uderzeniem Sergiego Roberto.

FC Barcelona przeważała, ale na gole musiała czekać do ostatnich minut pierwszej połowy. Najpierw na listę strzelców wpisał się Roberto. Hiszpan dobił strzał głową Lewandowskiego, po którym piłkę sprzed linii bramkowej wybił Isaac Carcelen.

Kapitan reprezentacji Polski nie grał wielkiego meczu, jednak w doliczonym czasie gry w końcu trafił do siatki! Robert Lewandowski pokonał Ledesmę płaskim strzałem z 15. metra.

Dla "Lewego", który prowadzi w klasyfikacji strzelców La Ligi, był to już piętnasty ligowy gol w sezonie.

Goście mogli skarcić Barcelonę

Po przerwie gospodarze nie forsowali już tempa, a trener Xavi Hernandez dokonywał zmian. Meczu nie dokończył m.in. "Lewy", który zszedł z murawy w 74. minucie. Siedemnaście minut wcześniej Polak obił poprzeczkę bramki gości.

Zespól z Kadyksu też miał swoje okazje, korzystając z mało aktywnej gry Barcelony. Marti nawet znowu trafił do siatki, jednak gol ponownie został uznany. Hiszpan faulował bowiem ter Stegena.

Niemiecki bramkarz "Blaugrany" miał niemało pracy w drugiej połowie. W 79. minucie w świetnym stylu obronił strzał Chrisa Ramosa. Jeszcze bliżej gola dla Cadiz było w 86. minucie, gdy Anthony Lozano oddał uderzenie głową, a piłka trafiła w słupek.

Ostatecznie FC Barcelona zwyciężyła, mimo niezbyt przekonywującego stylu. Katalończycy mają osiem punktów przewagi nad drugim w tabeli Realem Madryt, a już w czwartek czeka ich wyjazdowy mecz z Manchesterem United, którego stawką będzie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na Camp Nou padł remis 2:2.