more_horiz
Wiadomości

MŚ Planica 2023: Thomas Thurnbichler zdradził, na ile medali liczy na mistrzostwach świata

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2023 12:36
25 lutego pierwszy konkurs indywidualny skoczków na skoczni Bloudkova velikanka w ramach mistrzostw świata w Planicy. Podopieczni Thomasa Thurnbichlera będą celować w medale, a trener postanowił zdradzić, jakie są jego oczekiwania w związku z tą imprezą. Ile krążków powinni przywieźć Biało-Czerwoni?
Thomas Thurnbichler
Thomas Thurnbichler Foto: Agencja Forum /Marcin Szkodzinski

Liderzy polskiej kadry w ostatnich dniach dostali wolne od trenera Thomasa Thurnbichlera. W Rasnovie, gdzie w ten weekend odbyły się zawody Pucharu Świata, nie zobaczyliśmy zresztą większości czołowych zawodników klasyfikacji generalnej cyklu.  W gronie zawodników, którzy odpuścili sobotnie i niedzielne starty w PŚ byli: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek. Polskę reprezentowały nasze rezerwy - Jan Habdas, Tomasz Pilch, Maciej Kot i Kacper Juroszek.

Na mistrzostwach świata w Planicy kadra stawi się już w silnym składzie. W Planicy wystąpi Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane), Piotr Żyła (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe), Kamil Stoch (KS Eve-nement Zakopane), Paweł Wąsek (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe) i Aleksander Zniszczoł (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe). Polacy jadą do Słowenii z jasnym celem – chcą zdobywać medale. Thomas Thurnbichler, szkoleniowiec kadry A, zdradził nawet, jakie są jego oczekiwania co do wyników podopiecznych.

– Jako zespół chcielibyśmy mieć jeden medal indywidualny i jeden drużynowy – wyznał Thurnbichler, którego oczekiwania nie są wygórowane - powiedział Austriak na antenie Polsatu Sport. 

43. Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym odbędą się w dniach 21 lutego - 5 marca w słoweńskiej Planicy. Skoki narciarskie zaplanowano w dniach 22 lutego - 4 marca na kompleksie skoczni Bloudkova velikanka. Tytułu bronią Piotr Żyła i Austriak Stefan Kraft, z kolei w zawodach drużynowych reprezentacja Niemiec. 

Program skoków narciarskich na MŚ Planica 2023:

Środa, 22 lutego
16.30 - kwalifikacje kobiet na skoczni normalnej

Czwartek, 23 lutego
17.00 - konkurs indywidualny kobiet na skoczni normalnej

Piątek, 24 lutego
17.45 - kwalifikacje mężczyzn na skoczni normalnej

Sobota, 25 lutego
12.15 - konkurs drużynowy kobiet na skoczni normalnej
17.00 - konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni normalnej

Niedziela, 26 lutego
17.00 - konkurs drużyn mieszanych na skoczni normalnej

Wtorek, 28 lutego
18.30 - kwalifikacje kobiet na skoczni dużej

Środa, 1 marca
17.30 - konkurs indywidualny kobiet na skoczni dużej

Czwartek, 2 marca
17.30 - kwalifikacje mężczyzn na skoczni dużej

Piątek, 3 marca
17.30 - konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni dużej

Sobota, 4 marca
16.30 - konkurs drużynowy mężczyzn na skoczni dużej

***

Skład Polaków na MŚ Planica 2023Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane), Piotr Żyła (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe), Kamil Stoch (KS Eve-nement Zakopane), Paweł Wąsek (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe) i Aleksander Zniszczoł (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe). 

"Kamiland" - centrum mistrza Kamila Stocha:

>>> Więcej o Polakach w PŚ w skokach narciarskich w sezonie 2022/2023 <<< 

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

kier/Polsat/Planica2023.si/PR24/

Zobacz także

Zobacz także