Górnik Łęczna w półfinale Pucharu Polski. Historyczny wynik ekipy z Lubelszczyzny

2023-02-28, 19:32

Mecz Pogoń Siedlce - Górnik Łęczna. Foto: Twitter/Fortuna Puchar Polski

Górnik Łęczna pokonał 1:0 Pogoń Siedlce w meczu ćwierćfinału Pucharu Polski. Gola na wagę awansu strzelił w 74. minucie spotkania Damian Zbozień. Półfinał PP to najlepszy występ ekipy z Lubelszczyzny w tych rozgrywkach.

Spotkanie z Pogonią Siedlce było debiutem trenera Ireneusza Mamrota, który przejął zespół z Lubelszczyzny w minioną niedzielę. Starcie z występującym w niższej klasie rozgrywkowej rywalem nie okazało się jednak "spacerkiem" dla Górnika, który długo nie mógł poradzić sobie ze szczelną defensywą Pogoni.

W końcówce meczu drużyna z Łęcznej podkręciła jednak tempo i zamknęła gospodarzy na własnej połowie. Przełamanie nastąpiło w 74. minucie, kiedy z rzutu rożnego dośrodkował Kozak, centrę na dalszy słupek przedłużył Lewkot, a schemat z bliska wykończył Zbozień. Do najlepszej czwórki ekipa z Lubelszczyzny awansowała zdobywając zaledwie cztery bramki w czterech meczach.

W rozgrywanym wcześniej meczu ćwierćfinału Pucharu Polski Legia Warszawa pokonała 3:0 trzecioligową Lechię Zielona Góra, która w poprzednich rundach wyeliminowała m.in. Radomiaka Radom i Jagiellonię Białystok.

W pozostałych parach zmierzą się KKS Kalisz ze Śląskiem Wrocław oraz Motor Lublin z obrońcą trofeum, Rakowem Częstochowa. Te mecze zaplanowano na środę.

Pogoń Siedlce - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)

Bramka: Damian Zbozień (74).

Żółte kartki: Pogoń - Przemysław Misiak, Bartosz Wicenciak; Górnik - Egzon Kryeziu, Damian Zbozień, Marcin Biernat, Dawid Tkacz.

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Olsztyn)

Pogoń: Jakub Kowynia - Przemysław Misiak (90. Maciej Kołoczek), Tomasz Lewandowski, Maciej Wichtowski, Nikodem Fiedosewicz - Cezary Bujalski (70. Marcinho), Bartosz Wicenciak, Jakub Pek, Damian Szuprytowski (76. Mateusz Majewski), Cezary Demianiuk - Damian Nowak.

Górnik: Maciej Gostomski - Damian Zbozień, Jonathan de Amo, Souleymane Cisse (78. Marcin Biernat), Daniel Dziwniel - Miłosz Kozak, Szymon Lewkot, Egzon Kryeziu, Łukasz Szramowski (67. Dawid Tkacz), Serhij Krykun - Karol Podliński.