Planica 2023: polscy skoczkowie z szansą na kolejny medal. Będzie powtórka z Oberstdorfu?

2023-03-04, 07:15

Reprezentacja polskich skoczków narciarskich podczas mistrzostw świata w Planicy. Biało-Czerwoni mają jeszcze szanse na medal w konkursie drużynowym. Foto: PAP/Grzegorz Momot

W sobotę w Planicy skoczkowie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki będą rywalizowali w drużynowym konkursie narciarskich mistrzostw świata. Ich wcześniejsze występy w Słowenii napawają optymizmem.

Relacje z Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym Planica 2023 na antenach Polskiego Radia oraz na stronach portalu PolskieRadio24.pl. W Planicy jest nasz wysłannik Andrzej Grabowski.

Tytułu wywalczonego w 2021 roku w Oberstdorfie bronić będą Niemcy. Wówczas na kolejnych pozycjach uplasowały się ekipy Austrii oraz Polski.

W tym sezonie Pucharu Świata odbył się tylko jeden konkurs drużynowy. Podopieczni austriackiego trenera Thomasa Thurbichlera w Zakopanem zajęli drugie miejsce za Austrią.

Planica 2023. Polacy przed szansą na powtórkę z MŚ w Oberstdorfie

Zmagania drużynowe odbędą się na tej samej skoczni, co piątkowe indywidualne. Kubacki zdobył w nich brązowy medal. Natomiast na czwartej pozycji uplasował się Stoch. W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze dziewiąty Żyła, a 23. był Zniszczoł. Gdyby te wyniki decydowały o kolejności drużynowej, to Polska uplasowałaby się na pierwszym miejscu, przed Niemcami i Słowenią.

Nigdy Polacy na jednych mistrzostwach nie zdobyli w skokach trzech medali. W ubiegłym tygodniu w Planicy złoto na obiekcie normalnym wywalczył Żyła.

Początek zawodów o godzinie 16.30.

Rozmowa z Kamilem Stochem po 4. miejscu na K-125 2:50
+

Rozmowa z Dawidem Kubackim po brązowym medalu MŚ na K-125 1:50
+

>>> Więcej o Polakach w PŚ w skokach narciarskich w sezonie 2022/2023 <<<

Paweł Majewski z PolskieRadio24.pl odwiedził "Kamiland" - centrum mistrza Kamila Stocha: