more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: kryzysowe spotkanie w szatni Lechii Gdańsk. Działacze i kibice motywują piłkarzy

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 19:23
Lechia Gdańsk poinformowała o spotkaniu, do którego doszło w piątek w szatni zespołu. Wzięli w niej udział działacze, trenerzy, kibice i piłkarze "Biało-Zielonych". Dyskutowano o konieczności utrzymania klubu w Ekstraklasie.
Trening piłkarzy Lechii Gdańsk
Trening piłkarzy Lechii GdańskFoto: PAP/Adam Warżawa

Mimo efektownego zwycięstwa nad Miedzią Legnica (4:0) w miniony weekend, Lechiści wciąż znajdują się na 16., spadkowym miejscu w tabeli Ekstraklasy. Świadomy zagrożenia spadkiem zarząd klubu postanowił zorganizować spotkanie z piłkarzami, na temat którego wydał oficjalny komunikat.

"Dzisiaj w szatni Lechii Gdańsk doszło do spotkania pierwszej drużyny z przedstawicielami środowiska kibiców, Panem Piotrem Zejerem (członkiem zarządu Klubu i prezesem Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk Lwy Północy) i Panem Dariuszem Krawczykiem (członkiem rady nadzorczej i akcjonariuszem Klubu), jak również z udziałem Pana Adama Mandziary (współwłaściciela Klubu) oraz Pana Arkadiusza Gerwela (członka zarządu Klubu)" - czytamy.

Jak tłumaczą klubowe media, spotkanie miało na celu zmotywowanie piłkarzy w kluczowym momencie sezonu. "Podczas wizyty drużynie i sztabowi udzielono wspólnego wsparcia ponad podziałami i zwrócono się o szczególną mobilizację w decydującym momencie walki o utrzymanie Ekstraklasy dla Gdańska i całego regionu. Trener Marcin Kaczmarek dziękując za wsparcie, zapewnił o pełnej świadomości tego wyzwania, do którego drużyna i sztab podejdą z największym zaangażowaniem" - informują "Biało-Zieloni".

O tym, czy rozmowy przyniosły pożądany efekt, przekonamy się już w niedzielę po godz. 12:30. Gdańszczanie zmierzą się wówczas z Wartą Poznań. Obecnie podopieczni trenera Marcina Kaczmarka tracą punkt do bezpiecznej strefy - 15. w tabeli Korona ma 26 pkt, a Lechia 25.

Czytaj także:


>>> Więcej o Ekstraklasie <<< 

Ekstraklasa sezon 2022/2023 

bg

Zobacz także

Zobacz także