more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Korona - Radomiak. Zakazy stadionowe i grzywny po bijatyce w Kielcach

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 14:11
Zakazy stadionowe i grzywny zastosował sąd wobec trzech mężczyzn zatrzymanych podczas sobotniego meczu Korony Kielce z Radomiakiem Radom - poinformowała mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowa kieleckiej policji.
Po meczu Korony Kielce i Radomiaka w meczu Ekstraklasy doszło do starć kibiców obu ekip. W Kielcach musiała interweniować policja
Po meczu Korony Kielce i Radomiaka w meczu Ekstraklasy doszło do starć kibiców obu ekip. W Kielcach musiała interweniować policjaFoto: FORUM/Tomasz Kluczynski

Sobotnie rozgrywane na Suzuki Arenie w Kielcach było dwa razy przerywane, ponieważ kibice obu drużyn odpalali race. Jak relacjonowała policja, sytuacja zaogniła się pod koniec meczu, kiedy pseudokibice Radomiaka Radom spalili barwy klubowe kieleckiej drużyny, co doprowadziło do napięć między obiema grupami. Grupa kielczan próbowała dostać się do sektora gości.

Korona - Radomiak. Zakazy stadionowe i grzywny po bijatyce w Kielcach

Na prośbę organizatora na stadion wprowadzono dodatkowe siły z Oddziałów Prewencji Policji z Kielc i Radomia. Dzięki ich działaniom nie doszło do bójek między kibicami obu drużyn. Ostatecznie policja zatrzymała siedem osób: dwóch kielczan oraz pięciu mężczyzn z sektora gości w wieku od 23 do 54 lat. Czterej z nich to mieszkańcy Radomia, a jeden Warszawy.

- Trzech z zatrzymanych mężczyzn odpowiadało przed sądem w niedzielę w trybie przyspieszonym, za to, że uniemożliwiali weryfikację osób odpalających materiały pirotechniczne podczas meczu. Sąd zastosował wobec nich grzywny 2 tys. zł i dwuletnie zakazy stadionowe. Muszą również pokryć koszty postępowania sądowego - przekazała w poniedziałek mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowa kieleckiej policji.

Zaznaczyła, że pozostali mężczyźni odpowiedzą w trybie zwykłym. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, połączonego z zakazem przebywania w miejscu organizowania imprez masowych oraz poręczenia majątkowe. - Mężczyźni będą odpowiadać za posiadanie na stadionie materiałów pirotechnicznych, rzucanie przedmiotami mogącymi stanowić zagrożenie dla innych uczestników i czynny udział w zbiegowisku - dodała.

Sobotnie mecz został rozegrany na Suzuki Arenie w Kielcach. Udział w wydarzeniu wzięło ponad 10 tys. kibiców. Spotkanie zakończyło się wygraną Korony Kielce 2:1.

Po 24. kolejkach Ekstraklasy pewnym liderem pozostaje Raków Częstochowa, który ma dziewięć punktów przewagi nad Legią Warszawa. Korona Kielce zajmuje obecnie 15. miejsce, z kolei Radomiak jest ósmy. 

Czytaj także:

>>> Więcej o Ekstraklasie <<< 

red/PAP/IAR

Zobacz także

Zobacz także