more_horiz
Wiadomości

Euro 2024: Fernando Santos wierzy w umiejętności Biało-Czerwonych. "Jesteśmy w stanie zdominować mecz"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 07:00
- Zawodnicy jeszcze nie wiedzą, kto zagra. Mam zaufanie do wszystkich piłkarzy w kadrze  - przyznał Fernando Santos podczas konferencji prasowej przed meczem z Czechami. Biało-Czerwoni już w najbliższy piątek rozpoczną zmagania o awans do mistrzostw Europy w Niemczech.
Fernando Santos odpowiadał na pytania dziennikarzy przed meczem Polski z Czechami
Fernando Santos odpowiadał na pytania dziennikarzy przed meczem Polski z CzechamiFoto: PAP/Leszek Szymański

Zaplanowany na 24 marca mecz polskiej kadry przeciwko Czechom zostanie rozegrany na stadionie Fortuna Arena w Pradze. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 20.45. Relacja z meczu na stronach PolskieRadio24.pl. Przebieg spotkania będzie można też śledzić na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Informacje na temat meczu prosto z Pragi przekaże wysłannik Polskiego Radia Tomasz Kowalczyk. Towarzyszyć mu będą sprawozdawcy ze studia w Warszawie - Filip Jastrzębski i Robert Skrzyński.

Fernando Santos wierzy w swoich podopiecznych. "Jako Polska jesteśmy w stanie zdominować mecz"

W ostatnich dniach na zgrupowaniu doszło do kilku roszad spowodowanych kontuzjami. Fernando Santos odniósł się do tej nietypowej sytuacji.

- Kontuzje to normalna rzecz - powołujemy tylu zawodników, aby być przygotowani. Kacper Kozłowski nawet nie zdążył z nami trenować - to część piłki nożnej. Wybieramy 25 piłkarzy, aby być gotowi - przyznał podczas konferencji prasowej.

- Dobrze byłoby mieć wszystkich zdrowych, ale poziom zawodników jest podobny i będziemy gotowi na mecz. W głowie mam już 99% składu wyjściowego - dodał szkoleniowiec.

Doświadczony Portugalczyk został także zapytany o stres związany z przejęciem nowej reprezentacji i zbliżającego się debiutu.

- Wszyscy trenerzy się stresują - praca selekcjonera to ciągły stres. Ten debiut to odpowiedzialność. To nowy etap w moim życiu, nowy kraj. Musimy ten stres zamienić w coś pozytywnego - chęć walki, zaufanie, wiarę - podkreślił 68-latek.

Szkoleniowiec Biało-Czerwonych ustalił już prawie całą jedenastkę na piątkowy mecz z Czechami, jednak zgodnie z nowymi zasadami zawodnicy poznają decyzję trenera przed samym meczem.

- Zawodnicy jeszcze nie wiedzą, kto zagra. Mam zaufanie do wszystkich piłkarzy w kadrze - przyznał.

- Najważniejsze dla mnie jest to, żebyśmy uwierzyli, że jesteśmy w stanie wziąć odpowiedzialność za grę. Jako Polska jesteśmy w stanie zdominować mecz, posiadać piłkę - podsumował Portugalczyk.

Otwarcie eliminacji w Pradze

Spotkanie z Czechami rozpocznie zmagania w grupie E, w której los skojarzył Biało-Czerwonych także z Albanią, Mołdawią i Wyspami Owczymi. Piątkowy mecz w Pradze będzie debiutem Fernando Santosa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.

Kolejnymi rywalami Biało-Czerwonych będą Albańczycy. Nasza drużyna podejmie ich na PGE Narodowym w poniedziałek 27 marca o godz. 20:45.

W eliminacjach wystąpią 54 drużyny i powalczą o 23 miejsca w turnieju finałowym, którego stawkę uczestników uzupełnią gospodarze. Miejscem losowania grup Euro 2024 będzie w grudniu 2023 filharmonia w Hamburgu.

Mecze Euro 2024, które potrwają od 14 czerwca do 14 lipca 2024, rozgrywane będą w Monachium, Berlinie, Hamburgu, Frankfurcie nad Menem, Kolonii, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Duesseldorfie, Lipsku i Stuttgarcie. Tytułu broni reprezentacja Włoch. 

Konferencja prasowa przed meczem Czechy - Polska:

Czytaj także:


PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

JK

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także