more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: Czechy - Polska. Matty Cash szybko opuścił boisko. Jest wstępna diagnoza

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2023 09:46
Matty Cash już w dziewiątej minucie meczu Czechy - Polska (3:1) opuścił boisko. Według wstępnej diagnozy, prawy obrońca ma naciągnięty mięsień lewej łydki i jego występ w kolejnym meczu eliminacji mistrzostw Europy z Albanią stoi pod znakiem zapytania.
Matty Cash może nie zagrać w meczu z Albanią
Matty Cash może nie zagrać w meczu z Albanią Foto: Forum/Reuters/: BERNADETT SZABO
  • Matty Cash, choć na murawie w Pradze przebywał tylko przez dziewięć minut, zdążył zawinić przy drugim golu dla gospodarzy
  • W poniedziałek Biało-Czerwonych czeka mecz z Albanią, w którym być może będą musieli radzić sobie bez piłkarza Aston Villi

Polscy piłkarze fatalnie zainaugurowali występy w eliminacjach mistrzostw Europy 2024. Biało-Czerwoni w kiepskim stylu przegrali w Pradze z Czechami 1:3.

Już w dziewiątej minucie, przy stanie 2:0 dla gospodarzy, boisko musiał opuścić Matty Cash. Prawy obrońca Aston Villi, który zawinił przy drugim golu dla Czechów, usiadł na murawie i złapał się za łydkę. O dalszej grze nie było mowy i urodzonego w Anglii piłkarza zmienił Robert Gumny.

Według TVP Sport, lekarz reprezentacji Jacek Jaroszewski stwierdził, że obrońca ma naciągnięty mięsień lewej łydki. Oznacza to, że występ Casha w poniedziałkowym meczu z Albanią stoi pod znakiem zapytania.

Spotkanie, które zostanie rozegrane na PGE Narodowym w Warszawie, będzie bardzo ważne dla reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni będą potrzebowali wygranej, by już na początku eliminacji mistrzostw Europy nie ponieść dużych strat punktów w walce o awans.

Czytaj także:

PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

/empe, TVP Sport 

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także