more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: Dawid Kubacki przekazał świetne wieści o stanie żony. "Dla nas pierwsze zwycięstwo"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2023 13:48
Dawid Kubacki przekazał nowe wieści o stanie zdrowia swojej żony. Wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich poinformował, że stan Marty Kubackiej poprawił się. "Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia" - napisał w mediach społecznościowych do kibiców.
Dawid Kubacki przekazał świetne wieści na temat stanu zdrowia swojej żony
Dawid Kubacki przekazał świetne wieści na temat stanu zdrowia swojej żony Foto: Forum/Ritzau Scanpix Norway/Geir Olsen

Dawid Kubacki w poniedziałek poinformował kibiców o przyczynie swojej nagłej rezygnacji z występu w kończącym cykl Raw Air konkursie w Vikersund.

Dawid Kubacki zwrócił się do kibiców. Doskonałe wieści

Niestety, informacje, jakie przekazał znakomity skoczek, brzmiały bardzo źle. Informował wówczas o problemach kardiologicznych swojej żony. Jak się okazało, lekarze walczyli o życie Marty Kubackiej.

Wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata otrzymał mnóstwo wsparcia od kibiców skoków narciarskich, a także rywali ze skoczni. W kolejnych dniach Dawid Kubacki nie informował opinii publicznej o stanie zdrowia małżonki. Sobotni wpis w mediach społecznościowych ucieszył jednak wszystkich zainteresowanych.

"Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony. Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia" - czytamy.

Sobota dniem zawodów w Lahti

Dawid Kubacki nawiązał tym samym do zaplanowanego na sobotę konkursu drużynowego Pucharu Świata w Lahti. 33-latek z oczywistych względów zakończył już sezon, ale w Finlandii Polskę będą reprezentowali Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Jan Habdas oraz Tomasz Pilch.

O godzinie 16.15 ma rozpocząć się konkurs drużynowy. W niedzielę odbędą się natomiast zawody indywidualne.

>>> Więcej o Polakach w PŚ w skokach narciarskich w sezonie 2022/2023 <<< 

Program PŚ w Lahti:

25 marca (sobota)

16.15 - konkurs drużynowy

26 marca (niedziela)

13.30 - kwalifikacje
15.15 - konkurs indywidualny

Czytaj także:


Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

/empe, Instagram

Zobacz także

Zobacz także