more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: młoda krew w kadrze? Lewandowski przestrzega. "Trzeba brać odpowiedzialność"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 09:00
Piłkarska reprezentacja Polski pokonała Albanię 1:0 (1:0) w rozegranym na warszawskim PGE Narodowym meczu 2. kolejki grupy E eliminacji mistrzostw Europy. Po raz 140. w kadrze wystąpił Robert Lewandowski. Kapitan kadry miał po meczu mieszane odczucia, co do występu Biało-Czerwonych.
Robert Lewandowski w meczu z Albanią
Robert Lewandowski w meczu z AlbaniąFoto: PAP/Piotr Nowak
  • Mimo wygranej, gra polskich piłkarzy nie mogła zachwycić kibiców
  • Fernando Santos jest jednak przekonany, że czas będzie działał na korzyść Biało-Czerwonych

Biało-Czerwoni nie zachwycili, ale wygrali

Polacy przynajmniej w kwestii wyniku zrehabilitowali się za piątkową porażkę w Pradze z Czechami 1:3.

- Mieliśmy spotkanie pod kontrolą. Zespół albański grał bardzo defensywnie, zwłaszcza w pierwszej połowie, dlatego trudno było nam się przebić pod ich bramkę. W drugiej połowie wyglądało to zdecydowanie lepiej - mieliśmy kilka sytuacji, ale to zdecydowanie za mało. Powinniśmy postawić kropkę nad i w postaci bramki, ale nie zrobiliśmy tego - powiedział Robert Lewandowski, kapitan Biało-Czerwonych po meczu.

Napastnik Barcelony podkreśla jednak, że zwycięstwo z Albanią może okazać się istotnym krokiem w stronę awansu na Euro 2024.

- Ten mecz może być ważny w kontekście całych eliminacji. Musimy się nastawić na to, że te spotkania, zwłaszcza wyjazdowe, jak Czechów z Mołdawią (0:0 - red.), będą trudne, ale to od nas zależy, jak one będą wyglądały - podkreślił Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski wymagający wobec młodszych kolegów

Kapitan reprezentacji Polski odniósł się do kwestii młodych zawodników reprezentacji. Lewandowski podkreślił, że drzemie w nich duży potencjał, ale nie zawsze są w stanie go wykorzystać.

- W kadrze jest sporo świeżej krwi, nowych zawodników i to powoduje, że nie wszystko od razu będzie funkcjonowało tak, jak byśmy tego chcieli. Trzeba być cierpliwym. Młodzi też muszą brać odpowiedzialność na swoje barki. Gra w reprezentacji to wielkie oczekiwania - także z mojej strony i ze strony trenerów, ale naszych piłkarzy stać na to, by pokazywać się z dobrej strony, bo mają wielki potencjał - ocenił Lewandowski.

W tabeli grupy prowadzą Czechy (4 pkt) przed Polską (3 pkt) i Mołdawią (2 pkt). W następnej serii gier Polska zagra na wyjeździe z Mołdawią. To spotkanie - 20 czerwca.

Posłuchaj
00:35 Robert Lewandowski po meczu z Albanią.mp3 Robert Lewandowski po meczu z Albanią
Posłuchaj
00:23 Robert Lewandowski po meczu z Albanią 2.mp3 Robert Lewandowski po meczu z Albanią  

Czytaj także:

PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

bg/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także