more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Papszun zwrócił się do piłkarzy Rakowa Częstochowa. "Świętujemy tak, jak graliśmy cały sezon, na maksa"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2023 08:56
Raków Częstochowa sięgnął po pierwszy tytuł w historii, na trzy kolejki przed końcem Ekstraklasy zostając mistrzem Polski. Celebracja odbywała się innych okolicznościach, niż zakładano. - Plan na to, żeby rozpocząć świętowanie, był nieco inny. Nie zawsze wszystko w życiu wychodzi tak, jak się chce - stwierdził w rozmowie z "Kanałem Sportowym" Marek Papszun.
Trener Rakowa Częstochowa pochwalił swoich piłkarzy za historyczne mistrzostwo Polski
Trener Rakowa Częstochowa pochwalił swoich piłkarzy za historyczne mistrzostwo PolskiFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell/PAP/Waldemar Deska

Piłkarze Rakowa Częstochowa, mimo porażki w 31. kolejce w Kielcach z Koroną 0:1, zapewnili sobie po raz pierwszy w historii mistrzostwo Polski. Raków na trzy kolejki przed końcem sezonu Ekstraklasy wyprzedza o 11 punktów Legię Warszawa, która przegrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:2.

Raków Częstochowa. Marek Papszun o mistrzostwie Polski: ten tytuł to dla mnie żadne zaskoczenie

Tak naprawdę świętowanie tytułu piłkarze Rakowa Częstochowa rozpoczęli w... autokarze, gdy wracali do domu z Kielc.

- Plan na to, żeby rozpocząć świętowanie, był nieco inny. Nie zawsze wszystko w życiu wychodzi tak, jak się chce. Czasem trzeba trochę poczekać i popracować - mówił Marek Papszun dla "Kanału Sportowego".

Na jednym z filmów z celebracji widać jak trener Rakowa gratuluje swoim piłkarzom i pozwala na świętowanie.

Trener gratuluje piłkarzom

- Ten tytuł to dla mnie żadne zaskoczenie. Pokazaliście w tym sezonie, jaką jesteście wielką drużyną. Zasłużone mistrzostwo na trzy kolejki przed końcem to jest bardzo duża sprawa. Dzisiaj bawimy się tak, jak graliśmy przez cały sezon - k***a na maksa - stwierdził w przemowie do piłkarzy - dodał szkoleniowiec "Medalików".

Wraz z końcem sezonu miejsce Marka Papszuna zajmie jego dotychczasowy asystent Dawid Szwarga, który poprowadzi Raków Częstochowa  w eliminacjach Ligi Mistrzów. "Medaliki" mają na swoim koncie już dwa wicemistrzostwa Polski oraz po dwa Puchary Polski i Superpuchary - wszystko w 2021 i 2022 roku.

Do końca sezonu Ekstraklasy pozostały trzy kolejki - ostatnia 7 maja. Wszystkie spotkania zaplanowano na godz. 17.30.  

Oficjalną ceremonię świętowania mistrzostwa Polski przez Raków Częstochowa zaplanowano na sobotę 27 maja o godz. 17.30 na stadionie przy Limanowskiego 8 po meczu z KGHM Zagłębiem Lubin. 

>>> Więcej o Rakowie Częstochowa <<< 


Czytaj także
:

Ekstraklasa sezon 2022/2023

>>> Więcej o Ekstraklasie <<< 

/Kanał Sportowy

Zobacz także

Zobacz także