more_horiz
Wiadomości

Raków Częstochowa. Michał Świerczewski ma kolejne plany. "Wierzę, że nadal będziemy w czołówce"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2023 12:05
- Mam nadzieję, iż prędzej czy później znowu będziemy mieli szansę na zdobycie mistrzostwa Polski - powiedział w rozmowie z "Canal+ Sport" Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa. "Medaliki" po raz pierwszy w historii sięgnęły po tytuł.
Właściciel Rakowa Częstochowa Michał Świerczewski stwierdził w rozmowie z Canal+ Sport, że liczy na to, że klub na kolejne lata pozostanie w czołówce Ekstraklasy
Właściciel Rakowa Częstochowa Michał Świerczewski stwierdził w rozmowie z "Canal+ Sport", że liczy na to, że klub na kolejne lata pozostanie w czołówce EkstraklasyFoto: PAP/Waldemar Deska

Piłkarze Rakowa Częstochowa, mimo porażki w 31. kolejce w Kielcach z Koroną 0:1, zapewnili sobie po raz pierwszy w historii mistrzostwo Polski. Raków na trzy kolejki przed końcem sezonu Ekstraklasy wyprzedza o 11 punktów Legię Warszawa, która przegrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:2.

Raków Częstochowa mistrzem Polski. Michał Świerczewski: wierzę w to, że będziemy w czołówce o europejskie puchary

- Czułem się pewnie. Wiedziałem, że mamy świadomą drużynę i nawet jeśli dziś podwinęła nam się noga, to wiedziałem, że w pozostałych meczach zdobędziemy te niezbędne punkty. Byłem przekonany, że to mistrzostwo wcześniej czy później znajdzie się w Częstochowie - przyznał Świerczewski w rozmowie z "Canal+ Sport".

Właściciel Rakowa Częstochowa stwierdził, że ma nadzieję na to, że klub nadal będzie utrzymywał się w czołówce polskiej Ekstraklasy.

- Oczywiście dalej będziemy walczyć o jak najwyższe cele. Nie chciałbym wybiegać za daleko w przyszłość. Wierzę w to, że będziemy w czołówce o europejskie puchary. Mam nadzieję, iż prędzej czy później znowu będziemy mieli szansę na zdobycie mistrzostwa Polski - dodał.

Koniec epoki pod Jasną Górą

Wraz z końcem sezonu miejsce Marka Papszuna zajmie jego dotychczasowy asystent Dawid Szwarga, który poprowadzi Raków Częstochowa  w eliminacjach Ligi Mistrzów. "Medaliki" mają na swoim koncie już dwa wicemistrzostwa Polski oraz po dwa Puchary Polski i Superpuchary - wszystko w 2021 i 2022 roku.

Do końca sezonu Ekstraklasy pozostały trzy kolejki - ostatnia 7 maja. Wszystkie spotkania zaplanowano na godz. 17.30.  

Oficjalną ceremonię świętowania mistrzostwa Polski przez Raków Częstochowa zaplanowano na sobotę 27 maja o godz. 17.30 na stadionie przy Limanowskiego 8 po meczu z KGHM Zagłębiem Lubin. 

>>> Więcej o Rakowie Częstochowa <<< 


Czytaj także
:

Ekstraklasa sezon 2022/2023

>>> Więcej o Ekstraklasie <<< 

/Canal+ Sport

Zobacz także

Zobacz także