more_horiz
Wiadomości

Którędy pojedzie ORLEN Wyścig Narodów 2023? Uczestnicy będą mieli do pokonania pięć etapów

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2023 22:03
Tegoroczna edycja ORLEN Wyścigu Narodów odbędzie się w dniach 24-28 maja. Wystartują w niej najbardziej utalentowani młodzi kolarze na świecie, w tym reprezentanci Polski. Zawodnicy będą mieli do pokonania pięć etapów.
Tegoroczna edycja ORLEN Wyścig Narodów odbędzie się w dniach 24-28 maja
Tegoroczna edycja ORLEN Wyścig Narodów odbędzie się w dniach 24-28 majaFoto: Michal Kosc/Forum

Polskie Radio jest patronem medialnym ORLEN Wyścigu Narodów.

Na tegorocznej edycji Orlen Wyścigu Narodów obecni będą Włodzimierz Rezner i Andrzej Grabowski. Ich relacje w serwisach i w audycjach na antenie radiowej Jedynki.

ORLEN Wyścig Narodów to impreza należąca do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Startują w niej najbardziej utalentowani młodzi kolarze z całego świata, którzy rywalizują w barwach reprezentacji narodowych. W 2023 roku ORLEN Wyścig Narodów zostanie rozegrany w dniach 24-28 maja.

Najbardziej utalentowani zawodnicy z całego świata będą mieli do pokonania pięć odcinków, a trasa będzie przebiegać przez Węgry, Słowację i Polskę. Po raz pierwszy w historii wyścigu trasy poszczególnych etapów będą przebiegać częściowo poza granicami Polski.

– Dla nas w Lang Team ważne jest nie tylko organizowanie dużych imprez, takich jak Tour de Pologne UCI World Tour, ale także stawianie na rozwój kolarstwa w Polsce i za granicą w kategoriach młodzieżowych. Jesteśmy dumni, że dajemy kolarzom U23 pochodzącym z całego świata możliwość rywalizacji na wysokim poziomie i w świetnych warunkach. Dla wielu będzie to okazja do zrobienia kolejnego kroku w swojej karierze. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie ORLEN Wyścig Narodów, nie tylko pod względem liczby etapów – z 2 do 5, ale także pod względem trasy, włączając do wyścigu dwa nowe kraje: start i dwa etapy na Węgrzech oraz piękny górski etap na Słowacji. Następnie dwa etapy w Polsce z wielkim finałem w Hotelu Arłamów – mówił Czesław Lang, Dyrektor Wyścigu. 

W zawodach swój udział potwierdziły 22 reprezentacje narodowe oraz 3 drużyny kolarskie z Polski. Wielki finał zaplanowany został na 28 maja w Hotelu Arłamów. 27 maja, w Arłamowie odbędzie się wyścig dla amatorów – ORLEN Lang Team Race, rozgrywany na odcinku 75 kilometrów. 

Posłuchaj
03:30 Wyścig Narodów dyrektor Rutkiewicz.mp3 Przed rozpoczęciem rywalizacji z dyrektorem sportowym Polskiego Związku Kolarskiego – Markiem Rutkiewiczem – rozmawiał Włodzimierz Rezner (IAR)

Posłuchaj
01:35 Wyścig Narodów 2023 zapowiedź .mp3 Przed rozpoczęciem rywalizacji z reprezentantem Polski – Michałem Sęzielewskim – rozmawiał Włodzimierz Rezner (IAR)

ZWIASTUN - ORLEN WYŚCIG NARODÓW 2023: 

Trasa ORLEN Wyścigu Narodów 2023:

Etap 1: Środa 24 maja: Kaposvár - Balatonföldvár (Węgry)
Etap 2: Czwartek 25 maja: Hatvan - Bükkszentkereszt (Węgry)
Etap 3: Piątek 26 maja: Levoča - Štrbské Pleso (Słowacja)
Etap 4: Sobota 27 maja: BUKOVINA Resort - Nowy Sącz (Polska)
Etap 5: Niedziela 28 maja: Sanok - Hotel Arłamów (Polska)


ORLEN WYŚCIG NARODÓW 2023 – RELACJE I TRANSMISJE NA ANTENACH POLSKIEGO RADIA

O wydarzeniu będzie można usłyszeć od wtorku, 23 maja o godz. 22.30 w „Kronice sportowej” Programu 1 Polskiego Radia, a od 24 maja do 28 maja w porannych „Sygnałach dnia”, w specjalnych wydaniach sportowych oraz w „Aktualnościach Jedynki” od godz. 13.00. Temat zawodów pojawi się także w niedzielnym wydaniu „Przy muzyce o sporcie” (godz. 19.00).

Orlen Wyścig Narodów w radiowej Trójce pojawi się od środy do piątku w audycji „Pora na Trójkę od godz. 6.00, w „Zapraszamy na weekend” od godz. 10.00 oraz „Zapraszamy do Trójki” (godz.15.00). W sobotę, 27 maja w „Trzymaj z Trójką” (godz. 15.00). Na specjalne relacje w „Serwisach Sportowych” zaprosi Kuba Niziński (środa – piątek, od godz. 8.30), 27 maja w sobotę od godz. 7.05 oraz 28 maja od godz. 7.05. Niedzielnej relacji z Arłamowa będzie można wysłuchać także w "Trzeciej Stronie Medalu” o godz. 17.00.

Czytaj także:


PolskieRadio24.pl

red/PolskieRadio24.pl/PR1/PR3

Zobacz także

Zobacz także