more_horiz
Wiadomości

Roland Garros: Jan Zieliński i Hugo Nys potwierdzą świetną formę? "Z Paryżem łączą mnie dobre wspomnienia"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2023 09:02
Jan Zieliński i Hugo Nys są jednymi z faworytów gry podwójnej w wielkoszlemowym French Open. - Zawsze wiedziałem, co chcę osiągnąć i dążyłem do tego za wszelką cenę - przyznał najlepszy polski deblista w rozmowie z Cezarym Gurjewem z Radiowej Jedynki.
Jan Zieliński i Hugo Nys zwyciężyli w turnieju w Rzymie
Jan Zieliński i Hugo Nys zwyciężyli w turnieju w RzymieFoto: Imago-Images/Emmefoto/imago sport/Forum

W Paryżu jest nasz wysłannik Cezary Gurjew, dziennikarz radiowej Jedynki. Na jego relacje zapraszamy na anteny Polskiego Radia, czy na stronę PolskieRadio24.pl Podczas Roland Garros zachęcamy także do słuchania specjalnego Podcastu prosto z French Open.

W niedzielę początek rywalizacji w tenisowym French Open. Na kortach pojawią się m.in. Hubert Hurkacz, Magdalena Fręch i Magda Linette. Liderka światowego rankingu, Iga Świątek rozpocznie rywalizację dopiero we wtorek. Na ten sam dzień zaplanowano inauguracje turnieju deblowego.

Jednym z faworytów gry podwójnej jest Jan Zieliński, który wystąpi z Monakijczykiem Hugo Nysem. Przed tygodniem ten duet triumfował w Rzymie.

- Z Paryżem łączą mnie dobre wspomnienia z zeszłego roku. Byłem tu z rodziną, z najbliższymi i osiągnąłem trzecią rundę, po raz pierwszy wygrywając mecz na Wielkim Szlemie. Nie możemy się doczekać pierwszego meczu - przyznał w rozmowie z Cezarym Gurjewem z Radiowej Jedynki.

Najlepszy polski deblista powiedział, że w ostatnich dniach postawił na regenerację w gronie najbliższych. Nie chce jednak spoczywać na laurach po sukcesie w Rzymie.

- Kilka dni resetu w domu, spotkania z rodziną. Była to odskocznia od tego całego świata medialnego, a także sukcesu w Rzymie. Nie chcę o nim zapominać, ale nie chcę też traktować go jako motyw przewodni w moim życiu. Nadchodzące turnieje, czyli Roland Garros i Wimbledon są ważniejsze i to na nich chcemy się skoncentrować, potwierdzając wysoką formę - podkreślił polski deblista. 

- Zawsze wiedziałem, co chcę osiągnąć i dążyłem do tego za wszelką cenę. Wiele razy spotykałem się z opiniami, że jestem arogancki, że nie patrzę na innych. W kilku mądrych książkach przeczytałem jednak, że najlepsi, najwięksi na świecie są aroganccy, bo ich droga na szczyt niestety taka jest. Musisz poświęcić dużo czasu, najbliższych i stawiać sport na pierwszym miejscu. Żeby osiągnąć rzeczy niemożliwe musisz się posunąć do skrajnych wyrzeczeń - podsumował Zieliński.

Posłuchaj
01:56 Jan Zieliński do KS Gurjew Z najlepszym obecnie polskim deblistą rozmawiał Cezary Gurjew (PR1)

 

>>> Więcej o Roland Garros <<< 

PolskieRadio24.pl

Czytaj także:

JK

Zobacz także

Zobacz także