more_horiz
Wiadomości

ME U17 w piłce nożnej: Hiszpanie zachwyceni Mateuszem Skoczylasem. "Prowadzi bardzo mocną grę"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2023 06:00
Hiszpański dziennik "Sport" wyróżnił Mateusza Skoczylasa, piłkarza reprezentacji Polski do lat 17, która zakwalifikowała się do półfinału mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej na Węgrzech. We wtorek o godz. 16.30 Biało-Czerwoni zagrają z Niemcami.
Hiszpańskie media są zachwycone grą Mateusza Skoczylasa
Hiszpańskie media są zachwycone grą Mateusza SkoczylasaFoto: Balint Szentgallay/Zuma Press/Forum

16-letni Skoczylas zdobył dotychczas trzy bramki w turnieju - dwie z Irlandią na inaugurację (5:1) i jedną z Węgrami (5:3). Nie zagrał w ostatnim meczu fazy grupowej - z Walią (0:3), gdy Polska była już pewna awansu. W ćwierćfinale podopieczni Marcina Włodarskiego pokonali Serbię 3:2.

Wydawany w Barcelonie dziennik zaliczył polskiego napastnika do grona 12 najlepszych graczy tego turnieju, podkreślając, że zawodnicy ci mają zadatki na bycie w przyszłości gwiazdami światowej piłki nożnej.

W ocenie dziennika "Sport" wejście Polaków do półfinału to duża niespodzianka, a Skoczylas równie miło zaskoczył swoją postawą kibiców.

"Gra w reprezentacji Polski jako '9' (...), a na co dzień występuje w Zagłębiu Lubin. W turnieju zdobył już trzy bramki" - przedstawił polskiego juniora "Sport", wskazując na inne atuty pochodzącego z Podkarpacia podopiecznego trenera Włodarskiego.

"Skoczylas prowadzi bardzo mocną grę, jest bardzo agresywny w sytuacjach strzeleckich oraz dobrze odczytuje wydarzenia w polu karnym" - oceniła polskiego zawodnika hiszpańska gazeta sportowa.

W gronie dwunastu najbardziej obiecujących piłkarzy reprezentacji do lat 17 hiszpański dziennik umieścił m.in. reprezentujących Niemcy Parisa Brunnera i Roberta Ramsaka, Francuza Saimona Bouabre, a także Hiszpanów: Jona Martina, Raula Jimeneza i Paua Prima.

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 17 we wtorek zmierzy się w meczu o finał z Niemcami - początek spotkania w Felcsut o godz. 16.30. W drugim półfinale Francja zagra wieczorem z Hiszpanią.

Finał młodzieżowego turnieju na Węgrzech odbędzie się 2 czerwca.

Posłuchaj
00:34 Trener Marcin Włodarski po meczu z Serbią.mp3

 

Czytaj także:

JK/PAP

Zobacz więcej na temat: SPORT Piłka nożna

Zobacz także

Zobacz także