more_horiz
Wiadomości

Roland Garros: Magdalena Fręch odpada w drugiej rundzie. Polka przegrała z Kamillą Rachimową

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2023 21:00
Magdalena Fręch odpadła w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. W środę polska tenisistka przegrała z Rosjanką Kamillą Rachimową 3:6, 4:6. Spotkanie trwało godzinę i 26 minut.
Magdalena Fręch odpadła z French Open
Magdalena Fręch odpadła z French OpenFoto: Shutterstock.com/Mai Groves

W Paryżu jest nasz wysłannik Cezary Gurjew, dziennikarz radiowej Jedynki. Na jego relacje zapraszamy na anteny Polskiego Radia, czy na stronę PolskieRadio24.pl Podczas Roland Garros zachęcamy także do słuchania specjalnego Podcastu prosto z French Open.

W pierwszej rundzie Polka pewnie zwyciężyła w meczu z Chinką Shuai Zhang 6:1, 6:1.

W pierwszym secie Rosjanka szybko objęła prowadzenie 2:0 i do końca utrzymała przewagę. Analogicznie wyglądała druga partia. W niej Rachimowa wygrywała już 4:1, a Polkę stać było na odrobienie tylko jednego przełamania.

O porażce Fręch zadecydowała przede wszystkim większa liczba niewymuszonych błędów. Popełniła ich 31, a rywalka 20.

To było ich czwarte starcie. Polka triumfowała tylko raz, w 2020 roku w 1/8 finału turnieju w Canberze. Później dwukrotnie uległa Rachimowej w kwalifikacjach - w 2021 roku do imprezy w Petersburgu, a w 2022 roku w Madrycie.

25-letnia Fręch po raz drugi w karierze wystąpiła w drugiej rundzie French Open. Poprzednio udało jej się to w 2018 roku, gdy debiutowała na paryskich kortach.

Wynik meczu 2. rundy:

Kamilla Rachimowa (Rosja) - Magdalena Fręch (Polska) 6:3, 6:4

Posłuchaj
02:10 Magdalena Fręch po meczu 2. rundy Roland Garros 2023.mp3 Z Magdaleną Fręch po meczu 2. rundy Roland Garros 2023 rozmawiał Cezary Gurjew (PR1)

 

>>> Więcej o Roland Garros <<< 

PolskieRadio24.pl

Czytaj także:

JK/PAP

Zobacz także

Zobacz także