more_horiz
Wiadomości

Reprezentacja trenuje w Warszawie. Młodzi uczą się od starszych, wszyscy czekają na mecz z Niemcami

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2023 15:45
Praca wre na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Pod okiem Fernando Santosa trenują młodzi zawodnicy, a także kilku etatowych kadrowiczów. O atmosferze na obozie kadry w rozmowie z Filipem Jastrzębkim opowiedzieli Michał Rakoczy oraz Bartosz Slisz.
Trening reprezentacji Polski
Trening reprezentacji Polski Foto: Twitter/Łączy Nas Piłka

Od poniedziałku na obiektach Legii w Warszawie trwają treningi piłkarskiej reprezentacji Polski. Oficjalnie zgrupowanie kadry Fernando Santosa rozpocznie się dopiero 12 czerwca, ale portugalski selekcjoner chciał już wcześniej popracować z piłkarzami.

W kilkunastoosobowej grupie są zarówno zawodnicy powołani do kadry na najbliższe mecze, jak i młodzi gracze, którym chce się przyjrzeć Fernando Santos.

Jednym z nich jest 21-letni pomocnik Cracovii, Michał Rakoczy. - To duży zaszczyt być tutaj z chłopakami, którzy później pojadą na eliminacje Euro 2024. Cieszę się też, że mogłem poznać cały sztab trenerski, to dla mnie cenne doświadczenie. Chcę uczyć się od naszych piłkarzy, którzy grają w poważnych klubach. Gra z nimi jest dużo szybsza i bardziej intensywna - przyznał Rakoczy.

Posłuchaj
00:30 Michał Rakoczy o zgrupowaniu reprezentacji Polski.mp3 Michał Rakoczy o zgrupowaniu reprezentacji Polski

Bartosz Slisz znalazł się w kadrze na mecze z Niemcami i Mołdawią. Pomocnik Legii Warszawa skorzystał jednak z zaproszenia selekcjonera Santosa i trenuje od poniedziałku.

- Bardzo się cieszę, że dostałem to powołanie. Myślę, że to nagroda za dobry sezon - poprawiłem dużo w sferze mentalnej i jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Po kilku dniach wolnego wróciliśmy do pracy i krok po kroku budujemy formę. Myślę, że 16 czerwca każdy będzie gotowy, by podjąć rękawicę - oświadczył Slisz.

Posłuchaj
00:22 Bartosz Slisz o zgrupowaniu reprezentacji Polski.mp3 Bartosz Slisz o zgrupowaniu reprezentacji Polski

Treningi potrwają do piątku. W przyszły poniedziałek już oficjalnie rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski. 

Jednym z powołanych graczy jest Tomasz Kędziora, który ostatni występ w klubie zaliczył dwa tygodnie temu. Był to finał Pucharu Grecji, przegrany przez jego PAOK Saloniki 0:2 z AEK Ateny. 

16 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie Polacy podejmą w towarzyskim starciu Niemców - początek spotkania o godzinie 20.45. Cztery dni później zagrają w Kiszyniowie z drużyną Mołdawii w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy (mecz o 20.45).

Czytaj też:

PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

bg/IAR

Zobacz także

Zobacz także