X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Świetliki. Ćwierć wieku poezji na scenie

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2017 14:00
W audycji będziemy zadawać pytania związane z założonym przez Marcina Świetlickiego zespołu, który zagrał pierwszy koncert w październiku 1992 roku.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Ververidis Vasilis/shutterstock.com

Grupę założyli: poeta Marcin Świetlicki oraz muzycy: Marek Piotrowicz, Grzegorz Dyduch, Tomazsz Radziszewski.

W książce "Nieprzysiadalność" Marcin Świetlicki wspomina:  "Mam takie okresy, kiedy jestem w rozpaczy. Nie biorę wtedy żadnych prochów, tylko rzucam się w jakieś przedsięwzięcia. Leczę się z kryzysow psychicznych i  dołków pracą. Tak było z muzyką. Wyniosłem się z domu i założyłem zespół. Chciałem sobie udowodnić, że nie jestem nikim. Właściwie od tego momentu, kiedy miałem trzydzieści jeden lat zacząłem żyć naprawdę". Od tego czasu "Świetliki" dały wiele koncertów, zespół wydał też kilka płyt, m.in. "Ogród koncentracyjny",  "Perły przed wieprze", "Złe misie", "Sromota". W audycji posłuchamy opowieści Marcina Świetlickeigo i Rafała Książka - krytyka muzycznego. Usłyszymy także oczywiście piosenki "Świetlików".  A jedną z nagród będzie wspomniana książka "Nieprzydsiadalność", która na rynku ukaze się 25 października. 

***

Na audycję "Zagadkowy kwadrans" w niedzielę (22.10) w godz. 11.45-12.00 zaprasza Dorota Gacek.

mz

Zobacz więcej na temat: Marcin Świetlicki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świetlicki: mam pierwotną metodę na wiersze

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 18:00
- Najpierw powstają w głowie, najczęściej podczas chodzenia lub jazdy pociągiem - zdradzał Marcin Świetlicki swój sposób na tworzenie. Właśnie ukazał się najnowszy tomik krakowskiego poety: "Drobna zmiana".
rozwiń zwiń