X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Nowa zimowa podróż". Powrót uczuć na estradę

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 09:00
- Muzyka współczesna pretenduje do miana zjawiska intelektualnego. Pierwiastek formalny zaczyna być ważniejszy od przekazu uczuciowego - mówił w Dwójce Marcin Zdunik, który wspólnie z Aleksandrem Dębiczem udowadniał, że muzyka może być zarówno świeża, jak i romantyczna.
Audio
  • Marcin Zdunik i Aleksander Dębicz o projekcie "Nowa podróż zimowa" (Poranek Dwójki)
Nowa podróż zimowa powraca do świata niemodnej dzisiaj romantycznej uczuciowości. Na zdj. fragm. obrazu Caspara Davida Friedricha
"Nowa podróż zimowa" powraca do świata niemodnej dzisiaj romantycznej uczuciowości. Na zdj. fragm. obrazu Caspara Davida FriedrichaFoto: Wikimedia Commons/domena publiczna

Pianista Aleksander Dębicz i wiolonczelista Marcin Zdunik po improwizowanych cyklach na temat Bacha i Chopina tym razem postanowili wziąć na warsztat twórczość Franciszka Schuberta. - Projekt "Nowa podróż zimowa" ma z dziełem Schuberta tyle wspólnego, że wychodzimy od jego jednej pieśni, by tworzyć własną muzykę - wyjaśniał Dębicz. - To podróż po meandrach muzyki romantycznej. Tworzymy na żywo swoje własne kompozycje w stylach różnych kompozytorów kojarzonych z muzyką romantyczną - dodawał.

Goście "Poranka Dwójki" przekonywali, że uczucia romantyczne da się odnaleźć w każdym stylu. Wyjaśniali też, na czym polega trudność improwizowania w duecie i pewna ułuda, której ulega słuchacz.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Marcin Pesta

Goście: Aleksander Dębicz (pianista) i Marcin Zdunik (wiolonczela)

Data emisji: 18.11.2015

Godzina emisji: 8.35

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Five o’clock" z Marcinem Zdunikiem - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2012 08:00
Spotkanie ze znakomitym wiolonczelistą oraz towarzyszącą mu przy fortepianie Aleksandrą Świgut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trybunał zdecydował: Kwartet Schuberta - najlepszy w hiszpańskim wykonaniu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2014 09:59
W audycji "Kto słucha, nie błądzi" słuchaliśmy w ciemno sześciu nagrań Kwartetu G-dur D 887 op. 161 Franza Schuberta. Propozycje podzieliły jury.
rozwiń zwiń