X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Te książki to uczta dla fanów Młynarskiego"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 10:00
- Zastanawialiśmy się, jak upamiętnić pierwszą rocznicę śmierci Wojciecha Młynarskiego. Wspólnie z jego dziećmi doszliśmy do wniosku, że brakuje rozmowy tekstem z mistrzem, i że trzeba wydać wybór jego wierszy - mówił w Dwójce Michał Nalewski z wydawnictwa Prószyński i S-ka.
Audio
  • Michał Nalewski o nowych książkach poświęconych Wojciechowi Młynarskiemu (Poranek Dwójki)

Wojciech Młynarski 1200 fot Konecki.JPG
Serwis poświęcony Wojciechowi Młynarskiemu

13 marca, dwa dni przed pierwszą rocznicą śmierci Wojciecha Młynarskiego, ukazały się dwie książki dotyczące tego znakomitego artysty. Jedną z nich są "Rozmowy". To zbiór wywiadów przeprowadzonych z Młynarskim. - Przyświecała nam myśl, że choć przez ostatnie lata Wojciech Młynarski był wycofany z życia publicznego, to każda rozmowa z nim była szeroko komentowana i ważna - mówił gość audycji "Poranek Dwójki".

Filarem tej publikacji są wywiady, które przeprowadziła z twórcą jego córka Agata. Michał Nalewski podkreślił, że Wojciech Młynarski był bardzo wymagającym rozmówcą wobec innych, ale przede wszystkim wobec siebie. - Gdy porównywaliśmy nagrania rozmów z ich zapisem tekstowym, to czasem okazywało się, że z 15 minut wywiadu po autoryzacji zostawiał trzy zdania.

prawie całość.jpg
"Wojciech Młynarski prawie całość" - album w sklepie Polskiego Radia

W audycji rozmawialiśmy też o książce "W Polskę idziemy", w której znalazło się 175 tekstów artysty, w tym 90 nigdy wcześniej niepublikowanych. Michał Nalewski opowiadał w audycji o przyczynach zmian w niektórych rękopisach Młynarskiego.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Michał Nalewski z wydawnictwa Prószyński i S-ka

Data emisji: 13.03.2018

Godzina emisji: 8.10

bch/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wojtek Młynarski uczył nas polskości i patriotyzmu"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 09:00
- Swoimi tekstami wydobywał z nas to, co dobre, ale też z całą stanowczością chłostał to, co złe i małe - wspominał w Dwójce Wojciecha Młynarskiego Marian Opania. Wybitny poeta i satyryk zmarł 15 marca 2017 roku w wieku 75 lat.
rozwiń zwiń