X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Katowicki budynek kandydatem do architektonicznego Oscara

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 13:00
Jest szansa, że do Katowic trafi najważniejsza nagroda architektoniczna w Europie. Tamtejszy budynek Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego dostał się na krótką listę kandydatów do Mies van der Rohe Award 2019.
Audio
  • Architekt Wojciech Małecki opowiada o nagradzanym projekcie budynku WRiTv w Katowicach (Dwójka/Poranek Dwójki)
Gmach budynku Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach
Gmach budynku Wydziału Radia i Telewizji w KatowicachFoto: Jakub Certowicz

- To owoc pracy trzech pracowni z Katalonii, Warszawy i Katowic i jeden z dobrych przykładów na budynek powstały na zamówienie publiczne. Miasto, widząc upadającą dzielnicę bardzo blisko od centrum, postanowiło oddać to miejsce w ręce specjalistów. To znak zupełnej metamorfozy Katowic, w których obiekt zniszczonej tkanki miejskiej staje się fundamentem dla nowych budynków - opowiadał jeden z twórców wytypowanego projektu, architekt Wojciech Małecki. 

Położony przy ul. Św. Pawła nowy budynek Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego UŚ, oddany do użytku jesienią 2017 roku, inkorporował stojący tam wcześniej podniszczony katowicki familok. W projekcie dominują prosta cegła, ceramika, elementy żelbetowe oraz drewno i w wybranych miejscach szkło. Ważną częścią budynku jest położone w środku patio. - Ta wewnętrzna przestrzeń ma służyć otwarciu się na pobliskie budowle. Nawiązuje do kultury śródziemnomorskiej i do założeń klasztornych - stanowi przestrzeń wyciszenia, kontemplacji i bezpieczeństwa. Miejsce jest świadkiem historii sprzed stu lat, chcieliśmy ten ślad zachować.

Na powstanie siedziby Wydziału Radia i Telewizji UŚ złożyło się nie tylko przystosowanie budynku do potrzeb edukacyjnych, ale i rewitalizacja przestrzeni i poszanowanie katowickiej historii. Zakwalifikowanie się tego obiektu do krótkiej listy do Nagrody Miesa van der Rohe, najbardziej prestiżowej nagrody za architekturę w Europie, to duży sukces. Nagroda przyznawana jest co dwa lata, jej laureatami w 2015 roku zostali twórcy projektu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość audycji: Wojciech Małecki (architekt)

Data emisji: 22.01.2019

Godzina emisji: 9.30

at/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak