"Mieczysław Fogg był obecny w Muzeum Powstania Warszawskiego od zawsze"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 17:47
- Mamy jego powstańczą opaskę. Związki Mieczysława Fogga z Warszawą, z powstaniem i z wcześniejszymi walkami o niepodległość są olbrzymie i niepodważalne - mówił w Dwójce dr Paweł Ukielski, wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
Audio
  • Wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Paweł Ukielski o płycie "Fogg - pieśniarz Warszawy" (Dwójka, 2018)
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prom.

powstanie663.jpg
Powstanie Warszawskie - serwis specjalny

W piątek 27 lipca ukazała się płyta "Fogg - pieśniarz Warszawy" z utworami słynnego artysty w interpretacji zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis. Pomysł na to przedsięwzięcie wyszedł z Muzeum Powstania Warszawskiego. - Na wszystko przychodzi odpowiedni moment. I to jest właśnie ten moment, kiedy można przywrócić Fogga Warszawie. Będzie to z jednej strony naturalne, a z drugiej - biorąc pod uwagę zainteresowaniew tego typu muzyką - zostanie to bardzo dobrze przyjęte przez odbiorców - podkreślał dr Paweł Ukielski.

barbara kinga majewska1200.JPG
"Powrót do Warszawy z piosenek Fogga jest dla mnie bardzo trudny"

Gość Dwójki zapraszał też na koncert, który w dniu premiery albumu odbędzie się w Muzeum Powstania Warszawskiego. - Te piosenki są zaśpiewane w taki sposób, że z jednej strony spodobają się tym, którzy szukają nowych aranżacji, ale również tym, którzy Fogga lubili tych 50 lat temu. Nie jest on tu wywrócony do góry nogami, jestem przekonany, że nie będzie raził ich uszu - przekonywał wicedyrektor placówki.

W audycji mówiliśmy również o innych inicjatywach Muzeum związanych z 74. rocznicą Powstania Warszawskiego.

***

Rozmawiała: Justyna Piernik

Gość: dr Paweł Ukielski (wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego)

Data emisji: 27.07.2018

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

pg/ag

Czytaj także

"Pokój na lato" w Muzeum Powstania Warszawskiego. Enklawa zieleni wśród betonu i szkła

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 11:30
- Chcieliśmy wykorzystać ten skrawek zieleni znajdujący się po drugiej stronie muru, który był bardzo zaniedbany i tak naprawdę mieszkańcy nie mogli z niego korzystać - mówiły w Dwójce Anna Kotonowicz i Justyna Rudkowska z Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jan Nowak-Jeziorański to postać ciekawsza niż Bond"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 11:00
- Ta misja go stworzyła i dała podwaliny pod jego późniejszą działalność w Radiu Wolna Europa - o powstającym filmie "Kurier" na temat losów słynnego emisariusza mówił w Dwójce dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.
rozwiń zwiń