X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Mężczyzna w czerwonym płaszczu". Julian Barnes zainspirowany obrazem

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 11:51
W cyklu "To się czyta" prezentowaliśmy najnowszą powieść laureata Nagrody Bookera Juliana Barnesa - "Mężczyzna w czerwonym płaszczu", która już niebawem ukaże się w Polsce. Czytał Jarosław Gajewski.
Audio
  • Julian Barnes "Mężczyzna w czerwonym płaszczu", czyta Jarosław Gajewski - fragm. 1. (To się czyta/Dwójka)
  • Julian Barnes "Mężczyzna w czerwonym płaszczu", czyta Jarosław Gajewski - fragm. 2. (To się czyta/Dwójka)
  • Julian Barnes "Mężczyzna w czerwonym płaszczu", czyta Jarosław Gajewski - fragm. 3. (To się czyta/Dwójka)
  • Julian Barnes "Mężczyzna w czerwonym płaszczu", czyta Jarosław Gajewski - fragm. 4. (To się czyta/Dwójka)
  • Julian Barnes "Mężczyzna w czerwonym płaszczu", czyta Jarosław Gajewski - fragm. 5. (To się czyta/Dwójka)
Jarosław Gajewski
Jarosław GajewskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Posłuchaj
09:25 To się czyta 26.10.2020.mp3 Julian Barnes "Mężczyzna w czerwonym płaszczu", czyta Jarosław Gajewski - fragm. 1. (To się czyta/Dwójka)

09:44 To się czyta 27.10.2020.mp3 Julian Barnes "Mężczyzna w czerwonym płaszczu", czyta Jarosław Gajewski - fragm. 2. (To się czyta/Dwójka)

09:22 To się czyta 28.10.2020.mp3 Julian Barnes "Mężczyzna w czerwonym płaszczu", czyta Jarosław Gajewski - fragm. 3. (To się czyta/Dwójka)

09:14 [ PR2]PR2 (mp3) 29 październik 2020 11_00_05.mp3 Julian Barnes "Mężczyzna w czerwonym płaszczu", czyta Jarosław Gajewski - fragm. 4. (To się czyta/Dwójka)

09:45 To się czyta 30.10.2020.mp3 Julian Barnes "Mężczyzna w czerwonym płaszczu", czyta Jarosław Gajewski - fragm. 5. (To się czyta/Dwójka)

Tym razem autor powieści "Poczucie kresu" (Nagroda Bookera) zanurza się w XIX wieku i zagadkowej, paryskiej belle époque. Zalążek pomysłu na tę książkę narodził się w 2015 roku, kiedy to Julian Barnes oglądał wystawę obrazów Johna Singera Sargenta w National Portrait Gallery i zobaczył ciekawy portret człowieka w czerwonym płaszczu, którego uwiecznił w powieści. Jak się okazało po długich badaniach, była to postać autentyczna, pionier ginekologii i wolnomyślicielstwa, a także niepoprawny uwodziciel i przyjaciel wielu sławnych ludzi. 

Julian Barnes postanowił spisać więc historię Samuela Jeana Pozziego i kręgu jego znajomych, artystów, pisarzy, myślicieli. Przekładu powieści na język polski dokonała Iwona Chlewińska, a na antenie Dwójki czytał ją Jarosław Gajewski.

***

Tytuł audycji: To się czyta

Data emisji: 26-30.10.2020 

Godzina emisji: 11.00

Zobacz więcej na temat: Julian Barnes literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barnes zbyt angielski, by pisać o Szostakowiczu?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 16:00
- Nawet jeśli to nie najwybitniejsza książka Juliana Barnesa, to jest ciekawa i mrożąca krew w żyłach. Dobrze jest podczas lektury słuchać Szostakowicza - o powieści "Zgiełk czasu" mówił w Dwójce Piotr Kofta.
rozwiń zwiń