X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Waldemar Malicki: kiedy słuchacz ma słuchać, nie można grać za dobrze

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 14:00
- Kiedy patrzę wokół siebie na całą istniejącą muzykę, to ona polega na tym, że wszyscy coś grają, śpiewają, żeby poruszyć uczuciami. Mnie to przestało wystarczać - mówił w Dwójce pianista, który przez lata rozwinął formułę muzycznego kabaretu.
Audio
  • Spotkanie z Waldemarem Malickim (Cafe Muza/Dwójka)
Waldemar Malicki
Waldemar Malicki Foto: Piotr Piorun/PR

Waldemar Malicki wspominał, że skłonność do muzycznego pastiszu miał od najmłodszych lat. W pewnym momencie znudzony wykonywaniem muzyki zaczął zastanawiać się nad innym podejściem. - Poszukiwałem czegoś, co nie było graniem, ale dalej pozostawało muzyką. Chciałem, żeby muzyka miała również funkcje informacyjne, żeby niosła w sobie intelektualny przekaz.

Odpowiedzią na te poszukiwania stał się performance słowno-muzyczny, stymulujący widzów na dwa sposoby. - Podczas moich występów słuchacz musi odróżnić, kiedy ma myśleć, a kiedy ma słuchać. Gdyby miał cały czas myśleć, to by się zmęczył, a gdyby miał cały czas słuchać, to ja bym nie chciał tego robić. Zacząłem to ze sobą przeplatać.

Pianista wyjaśnił, że w czasie show specjalnie nie stara się grać zbyt dobrze: - Gdybym zagrał pięknie, to słuchacz się wsłucha i przestanie myśleć. Zacznie mu się to podobać.  Niektórzy z moich odbiorców mówią, że gram muzykę dla mózgu i coś w tym jest.

W audycji Waldemar Malicki mówił o złudzeniach, które towarzyszą nam podczas słuchania muzyki, a które sprawiają, że czasem to samo wykonanie możemy ocenić w skrajnie różny sposób. Muzyk dzielił się swoimi refleksjami na temat publiczności (ludzie lubią się śmiać, ale jeszcze więcej płacą za możliwość popłakania). W programie nie zabrakło też pytań od słuchaczy.

***

Tytuł audycji: Cafe muza 

Prowadził: Andrzej Sułek

Gość: Waldemar Malicki (pianista)

Data emisji: 13.10.2019

Godzina emisji: 10.00

bch/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Matwiejczuk: Polacy łakną dobrej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 10:31
- Dużo podróżuję po Polsce i dlatego bez cienia wątpliwości mogę powiedzieć, że nasza publiczność jest wręcz złakniona muzyki. To publiczność bardzo różnorodna, doświadczona i początkująca, a także bardzo różnorodna wiekowo. Polacy chodzą na koncerty i  słuchają muzyki, także tej trudniejszej – mówił wieloletni dziennikarz radiowej Dwójki, nowy redaktor naczelny "Ruchu Muzycznego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Boreyko: każdą chwilę staram się wykorzystywać do nauki

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 12:33
- W życiu każdego człowieka poczucie czasu się zmienia. W pewnym momencie orientujemy się, jak szybko ten czas przecieka nam przez palce. Do tego momentu wydaje nam się, że życie nie ma końca i możemy na lewo i prawo ten czas wydawać. Jest to dla mnie bardzo płynna substancja, którą trudno utrzymać w rękach - mówił w Dwójce znakomity dyrygent.
rozwiń zwiń