Anna Grodzka w zespole parlamentarnym Beaty Kempy. "Awanturników nie potrzebujemy "
Posłanka Twojego Ruchu zapisała się do parlamentarnego zespołu Beaty Kempy, "Stop ideologii gender”. Jego przewodnicząca Beata Kempa oceniła, że Grodzka zapisała się do zespołu, "by robić awanturę".
2014-01-18, 20:26
Posłuchaj
Anna Grodzka powiedziała, że zapisuje się do tego zespołu parlamentarnego, gdyż chce, tak jak jego członkowie, walczyć z ideologią gender. - Jestem przeciwniczką rozwoju ideologii gender. Gender jest nauką, czynienie z tego ideologii jest nieporozumieniem - wyjaśniła Grodzka. Dodała, że jest za rodziną, rozumianą jednak nie tylko jako kobieta i mężczyzna.
Posłanka ma nadzieję, że w zespole parlamentarnym nie będzie traktowana jako persona non grata. - Jestem osobą, która lubi próbować rozmawiać, dyskutować, jestem otwarta - zapewnia.
Kempa podkreśliła, że Grodzka jest "twarzą" projektu ustawy o uzgodnieniu płci autorstwa Twojego Ruchu, co - według Kempy - świadczy o tym, że Grodzka popiera "ideologię gender". Dlatego - według Kempy - posłanka TR może zostać wykluczona z zespołu. Oceniła, że Grodzka zapisała się do zespołu, by "robić awanturę". - Awanturników nie potrzebujemy - zaznaczyła Kempa.
Gender najpopularniejszym słowem roku >>>
Zespół parlamentarny "Stop ideologii gender” powstał w ubiegłym tygodniu. Beata Kempa z Solidarnej Polski poinformowała, że celem zespołu jest obrona tożsamości płciowej człowieka i praca na rzecz wprowadzania zmian legislacyjnych mających na celu obronę praw tradycyjnej rodziny i wspieranie polityki prorodzinnej.
Kiedy zespół powstawał, w jego skład weszło 15 posłów Solidarnej Polski i jeden senator.
List biskupów
O sprawie "ideologii gender" stało się głośno m.in. za sprawą listu pasterskiego przygotowanego na Niedzielę Świętej Rodziny, w którym biskupi przestrzegają przed "ideologią gender".
Według Małgorzaty Fuszary, współtwórczyni podyplomowych studiów "Gender Studies" na UW, gender to nie ideologia, a społeczna i kulturowa tożsamość płci. - Ten termin wskazuje, że poza biologią określa nas także kontekst społeczny, kulturowy. Wskazuje, że to, co niosą ze sobą pojęcia: kobieta i mężczyzna jest nie tylko wyznaczone przez biologię, ale również przez społeczne role, społeczne oczekiwania - mówiła Fuszara.
Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>
REKLAMA
IAR, to
REKLAMA