Równość kobiet i mężczyzn w środowisku pracy

W Polsce zaledwie 15 proc. stanowisk w zarządach i radach nadzorczych zajmują kobiety. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej chce to zmienić i zaprasza na warsztaty w ramach projektu "Równość w biznesie". W dzisiejszej audycji o równym traktowaniu kobiet oraz ich udziale w polityce.

2015-02-15, 14:56

Równość kobiet i mężczyzn w środowisku pracy
Małgorzata Zachorowska, ekspert HR; foto: PR24/MR

Posłuchaj

15.02.15 Małgorzata Zachorowska: „W Polsce nadal bardzo mało kobiet zajmuje wysokie stanowiska w biznesie (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Małgorzata Zachorowska, ekspert ds. HR, powiedziała w Polskim Radiu 24, że w Polsce wciąż zbyt mało firm podejmuje działania, które są dedykowane obszarom różnorodności.

- Nadal jesteśmy na szarym końcu pod względem równości płci w biznesie. Wiele firm na całym świecie wie o tym, że równowaga płci w biznesie jest bardzo korzystna i zwiększa szanse na sukces. Także w Polsce firmy powinny podejmować działania zmierzające do zachowania równości – podkreśliła Małgorzata Zachorowska.

Gościem audycji „Kobiety sukcesu, kobiety biznesu” była również koordynatorka projektu „Równość w biznesie” Justyna Kryczka. Rozmówczyni powiedziała, że różnorodność ma znaczenie i może się okazać korzystna zwłaszcza dla firm, które chcą zdobywać przewagę konkurencyjną na rynku.

- W zróżnicowanych zespołach rozwiązywanie problemów staje się łatwiejsze. Grupy osób z różnymi doświadczeniami, kompetencjami czy wiekiem znajdują więcej potencjalnych rozwiązań. Osoby z takich grup mają także większą siłę. Badania pokazują, że firmy ze zróżnicowanym zespołem zarządczym lepiej radzą sobie w kryzysowych sytuacjach – powiedziała Justyna Kryczka.

REKLAMA

Justyna
Justyna Kryczka; foto: PR24/MR

Kobiety w polityce

W dalszej części audycji Maja Kluczyńska rozmawiała z Dorotą Warakomską o roli kobiet w polityce na podstawie badań przeprowadzonych  po ostatnich wyborach samorządowych.

- Z badań wynika, że kobiety są rzadziej pokazywane w mediach. W dyskusjach, debatach i programach publicystycznych zadaje się zupełnie inne pytania niż mężczyznom. Uważam, że kobiety, które startują w wyborach powinny przede wszystkim mówić o swoim programie wyborczym, a nie życiu osobistym  – stwierdziła Dorota Warakomska, prezeska Kongresu Kobiet.

Zapraszamy do audycji Mai Kluczyńskiej!

Polskie Radio 24/op

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej