24. Poziom: Technologiczne nowości w Barcelonie
Za nami jedna z najważniejszych imprez technologicznych świata. 5 marca w Barcelonie zakończył się Światowy Kongres Technologii Mobilnych. W czterodniowym wydarzeniu uczestniczyło blisko 100 tys. osób i niemal 2 tys. wystawców. W Polskim Radiu 24 podsumowaliśmy barceloński kongres.
2015-03-14, 20:43
Posłuchaj
Głównym tematem spotkania była najnowsza odsłona mobilnego Internetu 5G. Ma być on znacznie szybszy od dzisiejszych systemów - od 10 do nawet 100 Gbps. Sieć stanie się też pojemniejszy. Dzięki temu będzie można do niego podłączyć jeszcze więcej urządzeń.
W Katalonii odbyły się także premiery Samsunga Galaxy S6 oraz S6 Edge – najnowszych smartfonów koreańskiego producenta.
– Samsung Galaxy S6 Edge jest wyjątkowy pod względem swojej budowy. Wyróżnia się obustronnie zakrzywionym ekranem. Jednak muszę przyznać, że impreza powtórzyła schemat z poprzednich lat jeśli weźmiemy pod uwagę poszczególne kategorie. Ponownie mogliśmy ujrzeć nowe zegarki, a także telefony komórkowe. Dziedziną, która na tym tle wyraźnie się odróżniała była technologia wirtualnej rzeczywistości – powiedział Piotr Grabiec z serwisu spidersweb.pl.
W ostatnim czasie na rynku najnowszych urządzeń elektronicznych można zauważyć pewne trendy. Telefony, swoimi rozmiarami, zaczynają upodabniać się do tabletów, które coraz częściej można spotkać wraz ze zintegrowaną klawiaturą.
REKLAMA
– Wśród producentów pojawiła się moda na tworzenie klawiatur, które pasują do każdego typu tabletów. Wielu użytkowników ma problemy z pisaniem na ekranie dotykowym. Jednak istnieje sporo aplikacji, które ułatwiają czynności związane z wprowadzaniem tekstu – dodał Paweł Pilarczyk, szef serwisów technologicznych Onet.pl.
W audycji również relacja z katowickiego finału Intel Extreme Masters – jednych z największych na świecie mistrzostw w grach komputerowych. Nie zabrakło także przeglądu najważniejszych informacji ze świata gier i nowych technologii.
Polskie Radio 24/db
REKLAMA