Jakie wykształcenie? Dla części niesatysfakcjonujące

Jedna czwarta Polaków nie jest zadowolona z poziomu swojego wykształcenia. Mimo to, dokształcamy się rzadko i niechętnie. Instytut Badań Edukacyjnych i Szkoła Główna Handlowa opublikowały wyniki drugiej edycji badania „Uwarunkowania decyzji edukacyjnych”.

2015-05-20, 21:48

Jakie wykształcenie? Dla części niesatysfakcjonujące
. Foto: Glow Images/East News

Posłuchaj

Dr Agnieszka Chłoń-Domińczak z Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej i Instytutu Badań Edukacyjnych o badaniu "Uwarunkowania decyzji edukacyjnych"
+
Dodaj do playlisty
Częściej niezadowolone ze swojego wykształcenia są kobiety. – mówi dr Agnieszka Chłoń-Domińczak z Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej i Instytutu Badań Edukacyjnych. Jej zdaniem wynika to z faktu, że kobiety mają nieco wyższe - niż mężczyźni - aspiracje. Ponadto lukę edukacyjną częściej dostrzegają mieszkańcy dużych miast oraz ci, którzy szkoły pokończyli przed 1989 rokiem.
Ciągle jednak niewiele osób decyduje się na dokształcanie. - Widać, że w Polsce panuje przekonanie, że jak już się zdobyło wykształcenie, to już dalej rzadziej trzeba się uczyć - dodała Agnieszka Chłoń-Domińczak.

Posłuchaj

Dr Agnieszka Chłoń-Domińczak z Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej i Instytutu Badań Edukacyjnych o badaniu "Uwarunkowania decyzji edukacyjnych" 0:34
+
Dodaj do playlisty
Cel badania to poznanie kształtowania się decyzji edukacyjnych Polaków w przeszłości i obecnie. Jest to pierwszy tak duży projekt, który sprawdza, jak Polacy rozwijają swoje umiejętności i kompetencje w trakcie życia. ​
Karolina Mózgowiec, asop

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej