Jubileuszowy "Przystanek PaT"
W tym roku przypada 10–lecie ogólnopolskiego Przystanku PaT, społecznego ruchu wolontariuszy, nauczycieli, samorządowców i policjantów zaangażowanych w działania na rzecz ograniczania przestępczości oraz promowania mody na życie bez uzależnień. O wydarzeniu i znaczeniu akcji mówili w Polskim Radiu 24 Grzegorz Jach i Damian Woroczyński.
2015-06-20, 11:01
Posłuchaj
PaT to skrót od nazwy programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Jego celem jest moda na życie bez uzależnień, profilaktyka rówieśnicza, działanie na rzecz młodzieży wykluczonej lub środowiskowo marginalizowanej, odpowiedzialność za siebie i innych.
- Wszystko zaczęło się dziewięć lat temu, od edukacyjnych spektakli zorganizowanych przez grupę warszawską. Dziś w całej Polsce jest w sumie 90 takich grup. PaT to głos młodzieży w profilaktyce. W tym programie młodzi ludzie promują postawy, które są dobre i godne naśladowania. Młodzi ludzie stale potrzebują autorytetów i wartości. Tego powinni uczyć się od dorosłych – powiedział inspektor Grzegorz Jach KG Policji pomysłodawca i autor Przystanku PaT.
Sierżant Damian Wroczyński, rzecznik prasowy przystanku PaT dodał, że w dzisiejszych czasach młodzież jest otwarta i gotowa do działania na rzecz innych osób.
- Młodzi ludzie chętnie pomagają rówieśnikom w potrzebie. Bardzo często zdarza się, że młodzież nie rozmawia o swoich problemach z dorosłymi – wyjaśnił gość Polskiego Radia 24.
REKLAMA
Działania jubileuszowe projektu PaT odbędą się w dniach 23–24 czerwca 2015 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. W wydarzeniu ma wziąć udział ok. 11 tys. osób.
Polskie Radio 24/op
REKLAMA