400 osób znajdzie pracę w zakładzie VMI Poland w Lesznie

Nawet 400 osób znajdzie pracę w nowym zakładzie produkcji maszyn wykorzystywanych w przemyśle oponiarskim spółki VMI Poland w Lesznie (Wielkopolskie). Proces inwestycyjny ruszy w przyszłym roku.

2015-11-05, 14:15

400 osób znajdzie pracę w zakładzie VMI Poland w Lesznie
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Grzegorz/Flickr/Domena publiczna

Spółka VMI Poland jest częścią holenderskiej grupy VMI Group, która zajmuje się produkcją, sprzedażą i obsługą maszyn służących do produkcji opon, gumy, puszek i produktów kosmetycznych.

Jak poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy prezydenta Leszna Rafał Kotomski, spółka kupiła w mieście 7,2 ha gruntu, na którym powstanie nowy zakład. Zakończenie procesu inwestycyjnego planowane jest na koniec 2019 r.

W związku z rozpoczęciem działalności nowego zakładu, na pracę będą mogli liczyć elektrycy, mechanicy, elektronicy, mechatronice programiści i magazynierzy. Planowane jest zatrudnienie od 150 do 400 pracowników.

VMI Poland Sp. z o.o. wchodzi w skład holenderskiej grupy VMI Group, członka Holdingu TKH Group NV. Spółka działa w Lesznie od lipca 2015 roku. VMI Group zatrudnia w swoich fabrykach na całym świecie ponad 1,2 tys. pracowników. Wśród klientów VMI Group są takie firmy, jak Michelin, Bridgestone, Goodyear czy Pirelli.

Holding TKH Group NV to grupa firm specjalizujących się w rozwoju i dostarczaniu nowatorskich rozwiązań telekomunikacyjnych, budowlanych i przemysłowych. Zrzesza ponad 70 firm z całego świata.

PAP, abo

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej