Wspólne odkrywanie świata w centrach nauki
Co łączy Kopernika, ONZ i zachmurzenie? Międzynarodowy Dzień Muzeów i Centrów Nauki, w tym Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, obchodzony był po raz pierwszy w tym roku w listopadzie. O atrakcjach przygotowanych z tej okazji w Centrum Nauki Kopernik mówił w audycji Czas na naukę Wiktor Gajewski, dyrektor wydarzeń naukowych i artystycznych CNK.
2016-12-08, 12:58
Posłuchaj
Międzynarodowy Dzień Muzeów i Centrów Nauki jest organizowany wspólnie przez kilka międzynarodowych sieci centrów nauki. W Polsce dobyły się z tej okazji pokazy naukowe w 33 miejscach, w tym w Centrum Nauki Kopernik. Dzięki eksperymentowi, podczas którego chętni z całego świata obserwowali chmury, można było stworzyć globalną mapę zachmurzenia.
Gość Polskiego Radia 24 mówił też o planach na przyszłość CNK. – Rozwijamy się i cały czas szukamy nowych pól działania. Poszerzamy partnerstwo ze szkołami i innymi instytucjami edukacyjnymi. Skupiamy się na realnym doświadczeniu, zaangażowaniu ludzi w zjawiska fizyczne i biologiczne – powiedział Wiktor Gajewski.
Jak podkreślał dyrektor Gajewski, ekspozycje Centrum Nauki Kopernik są dopełnieniem nauki w szkole. - Centra nauki i szkoły uzupełniają się doskonale. Jesteśmy razem w ogromnym edukacyjnym ekosystemie. Patrzymy na świat, jak na wielką szansę edukacyjną i na cały system instytucji edukacyjnych jako jedność – mówił gość audycji Czas na naukę.
Więcej w całej audycji.
REKLAMA
Gospodarzem programu była Dorota Truszczak.
Polskie Radio 24/kk
Czas na Naukę w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje
_____________________
REKLAMA
Data emisji: 08.12.2016
Godzina emisji: 11.45
REKLAMA