Festiwal Kultury Bez Barier. "Nie bój się chcieć"

Zrealizowanie ponad 265 wydarzeń dla osób z niepełnosprawnościami w 19 miastach to plan na 5. edycję Festiwalu Kultury Bez Barier. Impreza, której misją jest zniesienie wszelkich przeszkód uniemożliwiających swobodny dostęp do wydarzeń i miejsc kultury, rozpocznie się 29 września i potrwa do 15 października. O szczegółach opowiedział Robert Więckowski, wiceprezes Fundacji "Kultura Bez Barier".

2017-09-24, 10:55

Festiwal Kultury Bez Barier. "Nie bój się chcieć"
Warsztaty w Zachęcie w ramach Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier. Foto: facebook.com/WFKBB/

Posłuchaj

24.09.17 Robert Więckowski: osoby niedowidzące są często niezauważane
+
Dodaj do playlisty

V Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier - tak jak poprzednie jego edycje - ma być wydarzeniem integrującym społeczeństwo i uwrażliwiającym na potrzeby osób wykluczanych z codzienności życia społeczno-kulturalnego. Kina, teatry, galerie, muzea i wszystkie inne miejsca festiwalowych wydarzeń przygotowały wartościową i bogatą ofertę artystyczną – odpowiednio dostosowanych pokazów filmowych, spektakli, wystaw, warsztatów.

Piąta edycja wydarzenia pod hasłem "Nie bój się chcieć" potrwa dłużej niż poprzednie. Z tego względu impreza zmieniła nazwę na Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier (wcześniej - Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier). - Już od początku nasza inicjatywa cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a na niektóre wydarzenia już teraz brakuje biletów. Nie chcemy jednak, aby jakiekolwiek miejsce stało się gettem dla osób z niepełnosprawnością, na pokazy zapraszamy więc również osoby sprawne. Wypełniamy cale sale i chcemy żeby osoby z niepełnosprawnością mogły wybierać – przekonywał Robert Więckowski.

Jak zapewniał gość audycji na wszystkich chętnych czeka wiele atrakcji. Spektakle teatralne i pokazy filmowe, zwiedzenia przestrzeni muzealnych, zajęcia edukacyjne, wycieczki po miastach i warsztaty. - W tym roku po raz pierwszy będzie również organizowany Festiwal Przejścia. - To będzie taki filmowy slow festiwal: oglądamy, rozmawiamy, spotkamy się z reżyserami, aktorami, a nawet bierzemy udział w lekcjach swingu i salsy dla osób niewidomych i głuchych - dodał Robert Więckowski.

Robert Więckowski, wiceprezes Fundacji „Kultura Bez Barier” Robert Więckowski, wiceprezes Fundacji „Kultura Bez Barier”   foto: PR24/AK

Szczegóły na stronie www.wfkbb.pl

REKLAMA

Audycję prowadził Jakub Kukla

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Data emisji: 24.09.17

Godzina emisji: 10.07

 

REKLAMA

 


____________________ 


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej