Telemedi.co: konsultacje z lekarzem bez wychodzenia z domu. To przyszłość medycyny?
Polska firma Telemedi.co, która świadczy innowacyjne usługi z zakresu telemedycyny. Konsultacje z lekarzami mogą odbyć się bez wychodzenia z domu.
2017-10-23, 08:53
Posłuchaj
W cyklu "Lubię, bo polskie" wspieramy krajowe firmy oraz chcemy zwrócić uwagę na walory rodzimych produktów i usług. Podpowiadamy także, w jaki sposób można rozpoznać produkt wykonany w Polsce oraz jakie mogą być korzyści związane z wyborem krajowej marki, bo to od naszych dobrych i przemyślanych decyzji bogaci się krajowa gospodarka.
Taką polską firmą, która wprowadza innowacyjne rozwiązania, w tym przypadku w zakresie telemedycyny, jest Telemedi.co, mówi jej prezes Paweł Sieczkiewicz.
- Pomysł na firmę pojawił się w głowie mojego wspólnika już prawie pięć lat temu, z tego względu, że cała jego rodzina to lekarze, którzy spotykają się z sytuacjami, w których wieczorem dzwonią do nich pacjenci po krótką poradę przez telefon. Nie każdy jednak pacjent ma takiego znajomego lekarza, do którego może zadzwonić, więc chcieliśmy wszystkim zaoferować taką samą usługę w postaci możliwości zadzwonienia do lekarza, kiedy mają jakiś problem, który chcieliby skonsultować – wyjaśnia rozmówca Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia.
Konsultacje z lekarzem przez internet
I tak powstała firma, która świadczy usługi z zakresu telemedycyny. Konsultacje z lekarzami mogą odbyć się bez wychodzenia z domu, mówi Karol Karczewski, Product Manager Telemedi.co.
REKLAMA
- Telekonsultacje odbywają się przez internet. Podstawowym sposobem odbycia takiej konsultacji jest zarejestrowanie takiej konsultacji przez stronę internetową, potem wybranie odpowiedniego sposobu komunikacji, czy chcemy odbyć konsultację przez telefon, przez czat internetowy, czy przez wideoczat – wylicza ekspert.
Pilotaż nowego produktu: gabinetu telemedycznego
Obecnie firma prowadzi pilotaż swojego nowego produktu.
- Jest to gabinet telemedyczny, czyli produkt fizyczny, który istnieje, taka budka, do której możemy wejść, tam spotkać się z lekarzem, nadal poprzez łącza internetowe, ale dodatkowo dokonać podstawowych pomiarów, zrobić sobie EKG, zmierzyć ciśnienie. Oprócz tego, że mamy kontakt z lekarzem, może on podstawić dokładniejszą diagnozę na bazie autentycznych badań – wyjaśnia rozmówca Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia.
Walka o nowych klientów
Firma cały czas walczy o nowych klientów i planuje ekspansje ze swoją ofertą na rynku europejskim.
REKLAMA
- Jako firma celujemy bardzo mocno w cały sektor B2B, czyli oferujemy usługi dla firm. Współpracujemy z kilkoma firmami ubezpieczeniowymi, gdzie te firmy dodają telekonsultacje do swoich pakietów ubezpieczeniowych. Natomiast chcemy też rozwijać cały sektor B2C, więc między innymi stąd projekt gabinetu telemedycznego, który odcelowo też będzie stał w miejscach łatwo dostępnych, gdzie ludzie będą mogli podejść do tego gabinetu, umówić konsultację i skonsultować się ze specjalistą – wyjaśnia Karol Karczewski.
Możliwe wystawienie recepty
Ceny telekonsultacji są kilka razy niższe od tradycyjnej wizyty w gabinecie lekarskim. A w razie takiej konieczności, możliwe jest również wystawienie przez lekarza recepty.
- Jeżeli lekarz uznaje medycznie, że jest to uzasadniony przypadek, w którym może wystawić receptę, czyli ma wystarczająco danych medycznych, które potwierdzają, że ta recepta jest kontynuacją leczenia i może ją wystawić – tłumaczy Paweł Sieczkiewicz.
W takiej sytuacji recepta dostarczana jest przez kuriera.
REKLAMA
Dominik Olędzki, Anna Wiśniewska
REKLAMA