Paweł Grabowski: poseł Misiło przekroczył granice logiki
"Skończył się już czas pobłażania na tego typu sformułowania i będę kierował sprawę do sądu, nie zażywam żadnych narkotyków" - powiedział były rzecznik prasowy MON Bartłomiej Misiewicz, odnosząc się do wypowiedzi Piotra Misiło (Nowoczesna). Misiło powiedział w TVP Info, że złożył "interpelację do MON o udostępnienie transakcji z kart kredytowych, żeby sprawdzić, czy b. szef gabinetu politycznego MON Bartłomiej Misiewicz nie płacił nimi np. za narkotyki". O sprawie mówił w audycji 24 Pytania Paweł Grabowski z Kukiz’15.
2018-03-05, 08:39
Posłuchaj
Zdaniem Pawła Grabowskiego poseł Misiło przekroczył wszelkie granice przyzwoitości i logiki. - Zastanawiam się skąd w głowie posła Misiły lub pod wpływem jakich substancji pojawiła się taka myśl, że można w Polsce kupić legalnie w jakimś lokalu narkotyki, na dodatek płacąc kartą. Nigdy narkotyków nie kupowałem, ale wyobrażam sobie, że jeśli ktoś kupuje narkotyki, to raczej nie prosi dealera o paragon i potwierdzenie z terminala – zastanawiał się poseł.
Według gościa Polskiego Radia 24 posłowie Nowoczesnej szukają rozgłosu z powodu słabych wyników w sondażach. - Pan Misiło w swojej nowoczesności lub w swojej głupocie przekroczył granice, które nawet nie są granicami śmieszności. Pytanie posła Misiły to zarzucanie poważnego czynu karalnego. W ciągu ostatnich dni widzimy ofensywę ze strony polityków Nowoczesnej, którzy próbują w jakikolwiek sposób zaistnieć na scenie politycznej, bowiem sondaże dają im 3,6 proc – powiedział Grabowski.
Gość Polskiego Radia 24 komentował też zarzuty m.in. o branie narkotyków, jakie pod adresem Rafała Trzaskowskiego wysunął Michał Dzięba. Były asystent byłego ministra skarbu Aleksandra Grada, zamieścił na Facebooku wpis, w którym zarzucił Trzaskowskiemu (w przeszłości m.in. europosłowi PO) m.in. zażywanie narkotyków, romans ze stażystką oraz zadawanie w Parlamencie Europejskim pytań na rzecz prywatnej firmy swego znajomego. "Nic z tego, co napisał Michał Dzięba, z którym 10 lat temu pracowałem w PE, nie jest prawdą; to stek bzdur; gdyby nie fakt, że się leczy, rozważyłbym podjęcie kroków prawnych" - oświadczył w piątek kandydat na prezydenta Warszawy, poseł PO Rafał Trzaskowski.
W ocenie Pawła Grabowskiego te sprawy trzeba wyjaśnić. – Nie znam pana Dzięby, nie wiem czy jest wiarygodny. Jeśli pojawiają się poważne zarzuty, to powinny zostać wyjaśnione, podobnie jak w przypadku zarzutów pana posła Misiły – wskazywał gość Polskiego Radia 24.
REKLAMA
Więcej w całej audycji.
Gospodarzem programu był Sławomir Jastrzębowski.
Polskie Radio 24/IAR/PAP
24 Pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje
REKLAMA
____________________
Data emisji: 05.03.2018
Godzina emisji: 07:35
REKLAMA