Polskie firmy na Forum Gospodarczym Polska-Izrael w Tel Awiwie

Dziś w stolicy Izraela otwarte zostanie biuro Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. A jutro w Tel Awiwie odbędzie się Forum Gospodarcze Polska-Izrael.

2018-06-18, 08:59

Polskie firmy na Forum Gospodarczym Polska-Izrael w Tel Awiwie
Dziś w stolicy Izraela otwarte zostanie biuro Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. . Foto: Rawpixel.com/Shutterstock.com

Posłuchaj

Dziś w stolicy Izraela otwarte zostanie biuro Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. A jutro w Tel Awiwie odbędzie się Forum Gospodarcze Polska - Izrael. O polskich firmach na Forum mówi w Polskim Radiu 24 Wojciech Hann, wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego. /Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
+
Dodaj do playlisty

Nasze firmy interesują się tym chłonnym i cieszącym się dobrą koniunkturą rynkiem. Najczęściej o możliwości współpracy pytają firmy z sektora spożywczego oraz producenci kosmetyków.

W Forum weźmie udział kilkanaście polskich start-upów

− To dobra okazja do nawiązania albo zacieśnienia współpracy, a na spotkanie wybiera się kilkudziesięciu przedsiębiorców z naszego kraju, przede wszystkich z sektora wysokich technologii - mówi Wojciech Hann,  wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jak podkreśla, na forum przyjechała szeroka reprezentacja polskich firm, m.in. z sektora energetycznego, przemysłowego, zajmujące się innowacyjnością.

− I to są z jednej strony duże spółki notowane na giełdzie jak i start-upy, mówi gość Polskiego Radia 24.

REKLAMA

Ważna umowa BGK ze Start-up Nation

Jutro BGK podpisze list intencyjny ze Start-up Nation, który umożliwi korzystanie z izraelskich wzorców w zakresie wspierania tych młodych technologicznych przedsięwzięć.

Jak tłumaczy gość Polskiego Radia, Start-up Nation to nie tylko wiodący izraelski inkubator przedsiębiorczości, ale i inicjatywa tworząca sieć współpracy między start-upami a wielkimi korporacjami nie tylko w Izraelu.

− Ten list intencyjny oznacza początek współpracy między Start-up Nation, a polskim start-upami. Chcemy doprowadzić do spotkania polskich start-upów z odpowiednikami w Izraelu oraz z partnerami korporacyjnymi potrzebującymi innowacyjnych rozwiązań, mówi gość Polskiego Radia.

Forum odbędzie się po raz drugi. Misji gospodarczej z Polski przewodniczy minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

REKLAMA

Sylwia Zadrożna, jk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej