Królikarnia: wystawa Archiwalny Fotoplastikon

 - Ta wystawa dotyczy życia codziennego. Na zdjęciach widzimy ludzi w sytuacjach, w których zazwyczaj nie byli fotografowani. Widzimy też miejsca, których już nie ma, bo praktycznie zniknęły w czasie wojny - mówiła w Polskim Radiu 24 Malwina Rozwadowska, kierownik Oddziału Komunikacji i Udostępniania Narodowego Archiwum Cyfrowego.

2018-07-10, 12:32

Królikarnia: wystawa Archiwalny Fotoplastikon
(zdjęcie ilustracyjne). Foto: Narodwe Archiwum Cyfrowe

Posłuchaj

7.07.18 Królikarnia: wystawa Archiwalny Fotoplastikon
+
Dodaj do playlisty

Życie Warszawy i jej mieszkańców po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku udokumentowane na kliszach.  Unikatowe fotografie dadzą nam niepowtarzalną możliwość spojrzenia na miasto, które zniknęło w czasie II wojny światowej.  Archiwalne zdjęcia ożywione w fotoplastykonie można oglądać bezpłatnie w parku rzeźby przed pałacem w Królikarni w Warszawie od soboty 7 lipca - 7 dni w tygodniu, od świtu do zmierzchu.
 
Tę jedyną w swoim rodzaju wystawę przygotowało Narodowe Archiwum Cyfrowe we współpracy z Archiwum Państwowym w Warszawie oraz Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego. Projekt jest realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Po wizycie w Warszawie Archiwalny Fotoplastikon ruszy w trasę po Polsce. 

Gość PR24: Malwina Rozwadowska (kierownik Oddziału Komunikacji i Udostępniania Narodowego Archiwum Cyfrowego)

Data emisji: 7.07

Godzina emisji: 15.06

REKLAMA


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej