Ponad 50 tys. terminali płatniczych w ramach Programu Polska Bezgotówkowa
Ponad 50 tys. terminali płatniczych zainstalowano w ramach Programu Polska Bezgotówkowa - poinformowała Fundacji Polska Bezgotówkowa. Najwięcej umów na terminale podpisano w Mazowieckim, Śląskim i Małopolskim. Na terminal najczęściej decydują się właściciele sklepów, w tym spożywczych.
2018-07-18, 13:00
Jak poinformowano w środowym komunikacie, przedsiębiorcy, którzy przystąpili do Programu Polska Bezgotówkowa reprezentują ponad 300 rodzajów działalności. Na terminal najczęściej decydują się właściciele sklepów, w tym sklepów spożywczych, restauracji, a także zakładów fryzjersko-kosmetycznych czy usług transportowych.
Dodano, że także branża motoryzacyjna oraz usługi medyczne wykazują zainteresowanie tym programem.
- Małe sklepy i punkty usługowe to jedyne w swoim rodzaju centra lokalnych społeczności, w których relacje opierają się na wzajemnym zaufaniu i lojalności. Ich właściciele nie chcą zawieść oczekiwań swoich klientów, którzy stanowią podstawę ich biznesu i egzystencji. Natomiast klienci często wolą z nich korzystać, bo mogą zaoszczędzić czas, otrzymać spersonalizowaną obsługę i pomoc - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa Mieczysław Groszek.
REKLAMA
Kto mógł zgłaszać się do programu?
Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy mają maksymalnie pięć placówek detalicznych i chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi, a w ostatnim roku w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych.
Jakie są z tego korzyści?
Przedsiębiorca, który zdecyduje się przyłączyć do programu, otrzyma wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy. Detalista może otrzymać maksymalnie trzy terminale, w tym jeden terminal mPOS. Dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji.
Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego "Polska Bezgotówkowa" wystartował na początku stycznia br. To wspólna inicjatywa uczestników rynku usług płatniczych: wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard przy udziale Związku Banków Polskich oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
Fundacja Polska Bezgotówkowa została powołana w lipcu 2017 r. w związku z porozumieniem zawartym przez Związek Banków Polskich, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Visa oraz Mastercard.
REKLAMA
PAP, kw
REKLAMA