Film o "kurierze z Warszawy". Jan Ołdakowski: zwykli ludzie naraz stawali się niezwykli
- Chcemy w filmie pokazać okupację, o której ludzie już trochę zapominają, tę brutalność, której efektem było min. Powstanie Warszawskie - powiedział gość audycji W Gruncie rzeczy Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
2018-07-27, 21:18
Posłuchaj
Reżyser Władysław Pasikowski i Muzeum Powstania Warszawskiego pracują nad filmem o Janie Nowaku-Jeziorańskim, legendarnym „kurierze z Warszawy”. Produkcja pod roboczym tytułem „Kurier”. Jan Ołdakowski opowiadał w audycji W Gruncie Rzeczy o realizacji tego przedsięwzięcia. - Ten film nie będzie prostym sfilmowaniem życia bohatera - powiedział. - Na podstawie jego misji przygotowaliśmy film fabularny, który będzie filmem szpiegowskim, historycznym i sensacyjnym. Chcemy aby ten film był filmem sprawnym, szybkim. I dlatego wzięliśmy mistrza kina sensacyjnego- dodał Jan Ołdakowski.
Powstanie Warszawskie - serwis specjalny
Dopytywany o szczegóły, dyrektor MPW powiedział, że chce, by przy okazji tego filmu "opowiedziano historię na różne sposoby". - Będziemy opowiadać o tym, dlaczego ludzie w czasie okupacji niemieckiej byli w stanie dokonywać takich aktów heroizmu, odwagi. Dlaczego okupacja była czasem, że sprzeciw wobec niej, że zwykli ludzie stawali się niezwykli. Bo ten film będzie właśnie o człowieku zwykłym, który pod wpływem misji staje się kimś niezwykłym. Chcemy w filmie pokazać okupację, o której ludzie już trochę zapominają, tę brutalność, której efektem było min. Powstanie Warszawskie - podkreślił Jan Ołdakowski.
Więcej o filmie i jego bohaterze w całej audycji.
REKLAMA
Gospodarzem programu był Rafał Dudkiewicz.
-----------------------
Data emisji: 27.07.18
Godzina emisji: 20.05
REKLAMA