Edukacja seksualna. Wniosek Ordo Iuris o konsultacje społeczne
Instytut Kultury Prawnej Ordo Iuris złożył do warszawskiego Ratusza wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie edukacji seksualnej w warszawskich szkołach. Wniosek został poparty czterema tysiącami podpisów przeciwko jej realizacji.
2019-08-08, 15:39
Posłuchaj
Prezes Ordo Iuris mecenas Jerzy Kwaśniewski powiedział Polskiemu Radiu, że wbrew ustawie o konsultacjach społecznych, wprowadzane do szkół zapisy deklaracji LGBT nie były przedmiotem obrad Rady Miasta Warszawy. Wskazał, że nie została też poddana szerokim konsultacjom społecznym. Jak mówił, deklaracja była opracowywana w "bardzo wąskim gronie sprzyjającym lobby LGBT".
Jerzy Kwaśniewski podkreślił, że Instytut Ordo Iuris od 5 miesięcy bezskutecznie domaga się od władz Warszawy ujawnienia szczegółów wdrażania programu edukacji seksualnej. - Rafał Trzaskowski robi wszystko by ominąć przepisy ustawy o dostępie do informacji publicznej i żeby uniemożliwić nam poznanie szczegółów - powiedział prezes Ordo Iuris.
Dodał, że prezydent Warszawy termin na udzielenie informacji na wdrożeniu edukacji seksualnej ustalił na 2 września, a więc już po rozpoczęciu roku szkolnego.
Konsultacje społeczne
2 maja w jednej z rozgłośni radiowych Justyna Michalak z wydziału prasowego miasta stołecznego Warszawy wskazała, że z ramienia prezydenta Warszawy wdrażaniem Deklaracji LGBT w zakresie edukacji seksualnej w szkołach zajmie się Warszawskie Centrum Innowacji Edukacji Społecznych i Szkoleń. Tymczasem, jak powiedział Jerzy Kwaśniewski, na pytania Instytutu Ordo Iuris na pytania realizację postulatów Karty LGBT odpowiedziało ono, że w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacji Społecznych i Szkoleń nie trwały i nie trwają prace nad programem dla uczniów w zakresie edukacji seksualnej.
REKLAMA
Instytut Ordo Iuris skierował pytanie do władz Warszawy, czy program, który może być wdrożony we wrześniu, jest pisany przez organizacje LGBT - które są autorami Deklaracji LGBT. Instytut Ordo Iuris żąda przeprowadzenia konsultacji społecznych z udziałem organizacji prorodzinnych. Domaga się, by trwały co najmniej 6 miesięcy i obejmowały 12 spotkań informacyjnych. Do przeprowadzenia konsultacji zobowiązuje ustawa z 2013 roku.
mg
REKLAMA