Dwa żywioły, jedna wystawa. "Światło i woda"
- To już moja ponad setna wystawa indywidualna - opowiadał w PR24 artysta prof. Stanisław Baj, którego "Światło i Woda" do końca roku można oglądać w warszawskiej galerii aTAK. - Wystawiam w bardzo różnych miejscach. Wszędzie można spotkać ludzi wrażliwych - mówił.
2019-10-02, 00:10
Posłuchaj
Powiązany Artykuł
![monety 1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/3ca662e1-b661-4a66-8d27-9edebbfd6599.jpg)
Wystawa "Poczet królów Polski. Wizerunki władców na medalach i monetach"
W przedwyborczej gorączce łatwo o poczucie emocjonalnego wyczerpania. Co, jeśli ktoś ma ochotę się wyciszyć, uporządkować myśli, skupić na czymś innym? Prowadząca audycję zaprasza do pustelni. Nie trzeba nigdzie wyjeżdżać. Azyl znajduje się w samym centrum Warszawy, ul. Mazowiecka, tuż obok Dom Artysty Plastyka, a dookoła liczne kluby.
Malarz Stanisław Baj wskazywał, że to jego druga wystawa w galerii aTAK. - Pierwsza odbyła się w 2011 roku. - Od tamtej pory coś się zmieniło. Jest większe zainteresowanie, mam więcej wystaw, ku mojemu zaskoczeniu - mówił.
- Głównym konkretem obecnej wystawy jest rzeka Bug, nad którą maluję - dodał artysta.
[POSŁUCHAJ POPRZEDNIEGO ODCINKA AUDYCJI PR24] >>> "Kwadratura kultury"
REKLAMA
Powiązany Artykuł
![Rebmrandt 1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/aaef17d2-d870-4fa1-9717-355518ece691.jpg)
Człowiek pomiędzy światłem i cieniem
Starorzecze i mokradła
Stanisław Baj zdradził, że na wystawę składa się ok. dziesięciu obrazów dużego formatu i większość formatu małego, które nazywa "szkicami". Artysta opowiedział także o miejscu, w którym je tworzył. - To stosunkowo niewielka wieś, która leży nad Starym Bugiem. To starorzecze, są mokradła, ale i trochę wysokiego gruntu - mówił.
- Pejzaż jest dosyć płaski, ale jednocześnie bardzo ciekawy - zwracał uwagę malarz.
Zapraszamy do wysłuchania audycji.
PR24 / kstar
REKLAMA
* * *
Audycja: "Kwadratura kultury"
Prowadząca: Monika Małkowska
Gość: prof. Stanisław Baj (artysta, malarz, wykładowca)
Data emisji: 01.10.2019
REKLAMA
Godzina emisji: 23:35
REKLAMA