" Jesteśmy świadkami daleko posuniętej inżynierii". Prof. Grzegorz Kucharczyk o rewolucji kulturowej

- Tło obecnej rewolucji kulturowej wywodzi się z ideologii marksizmu, klasy jednak zastąpiły inne grupy społeczne. Celem jest utworzenie nowego porządku na gruzach cywilizacji chrześcijańskiej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk z Polskiej Akademii Nauk.

2020-07-14, 12:00

" Jesteśmy świadkami daleko posuniętej inżynierii". Prof. Grzegorz Kucharczyk o rewolucji kulturowej
Parada równości w Warszawie. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Mazur Travel / Shutterstock.com

Gość PR24 powiedział, że minione wybory prezydenckie w Polsce potwierdziły starą prawdę, iż wszelkie kwestie polityczne, społeczne i gospodarcze są odbiciem spraw kulturowych i duchowych.

- Spór polityczny w Polsce, który widać było w czasie kampanii wyborczej, miał w tle sprawy kulturowe, a mianowicie to, czy będziemy umacniać nasze tysiącletnie więzi społeczne, czy pójdziemy drogą jakiegoś nowego planu, nowego, czyli jakiegoś rewolucyjnego - powiedział gość PR24.

"Operacja na języku"

Powiązany Artykuł

Trzaskowski tt 1200.jpg
Paweł Mucha: zaproszenie prezydenta dla Rafała Trzaskowskiego jest aktualne

Jak przypomniał, narzędziem rewolucji jest "operacja na języku", czyli wkładanie nowych treści w dawne pojęcia. - Dziś jest to mylenie tolerancji z afirmacją. To widać w ideologii LGBT, czyli projekcie budowania wszystkiego na nowo, a przypomnę, że mówimy o naturze biologicznej. Według WHO płci jest już zresztą więcej niż dwie - zauważył profesor i dodał, że jesteśmy świadkami daleko posuniętej inżynierii kulturowej.

REKLAMA

Ekspert podkreślił, iż klasycznym przykładem "operacji na języku" jest mówienie o tym, że "dwoje ludzi tej samej płci w związku ma równe w nim prawa, równe związkowi kobiety i mężczyzny w małżeństwie".


Posłuchaj

Prof. G. Kucharczyk o rewolucji kulturowej ("Gość PR24") 23:34
+
Dodaj do playlisty

 

"Mniejszość awangardą"

- Była o tym mowa w kampanii prezydenckiej, a prezydent mógłby, według środowisk rewolucyjnych, przygotowywać grunt pod rewolucję - powiedział prof. Grzegorz Kucharczyk.

Przypomniał, że zasadniczą i kluczową kwestią tej rewolucji kulturowej jest to, czy wola powszechna powinna mieć wyższość nad wolą większości. - Mniejszość dobrze zorganizowana bowiem, ma być tutaj awangardą i biada tym którzy nie rozpoznali, iż rewolucja nadchodzi - powiedział gość PR24.

REKLAMA


Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Prof. Grzegorz Kucharczyk

Data emisji: 14.07.2020

REKLAMA

Godzina: 10.33


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej