Liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła kolejną smutną granicę. Październik był najgorszym miesiącem
Liczba osób, u których potwierdzono infekcję wirusem SARS-CoV-2, w niedzielę przekroczyła na świecie 50 mln - poinformowała agencja Reutera. Październik był jak dotąd najgorszym miesiącem pandemii. Rośnie liczba zakażeń w Europie.
2020-11-08, 17:07
W ostatnim tygodniu na świecie wykrywano średnio ponad 540 tys. nowych zakażeń dziennie.
Od początku pandemii na COVID-19 zmarło ponad 1,25 mln chorych.
Powiązany Artykuł
Ślady COVID-19 w organizmie nawet po kilku tygodniach. Naukowcy opublikowali nowe badania
Koronawirus rozprzestrzenia się coraz szybciej. Od potwierdzenia 30 mln infekcji do wykrycia kolejnych 10 mln minęły 32 dni. Wzrost od 40 do 50 mln zakażeń trwał 21 dni - zaznacza agencja.
Najbardziej dotkniętym pandemią regionem świata pozostaje Europa, w której odnotowano ok. 12 mln zakażeń, więcej niż w Ameryce Łacińskiej (ponad 11,5 mln) i Azji (ponad 11 mln).
W Europie zmarło ok. 24 proc. wszystkich ofiar koronawirusa na świecie, a liczba zakażonych powiększa się o milion średnio co trzy dni. W samej liczącej ok. 66 mln mieszkańców Francji wykrywa się teraz dziennie więcej infekcji niż w liczących ponad 1,3 mld Indiach.
REKLAMA
Rozwój epidemii w USA
USA, w których odnotowano ok. 20 proc. wszystkich infekcji na świecie, również mierzą się z gwałtownym wzrostem liczby nowych przypadków - w ostatnim tygodniu stwierdzano ich dziennie średnio ponad 100 tys.
Ten wzrost zakażeń zbiegł się w czasie z ostatnim miesiącem kampanii wyborczej w USA. Wg agencji Reutera, urzędujący prezydent Donald Trump umniejszał powagę sytuacji epidemicznej w kraju, a jego zwycięski rywal, Demokrata Joe Biden, wzywał do bardziej naukowego podejścia.
Powiązany Artykuł
Przywódcy UE rozmawiali o walce z pandemią. Michel: będzie ścisła współpraca ws. testów i szczepionki
Jesienna fala pandemii jest wyzwaniem dla systemów opieki zdrowotnej, a wiele państw europejskich po raz drugi wprowadziło surowe ograniczenia mające powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.
jp
REKLAMA
REKLAMA