Odpowiedź na błyskawice Strajku Kobiet. Ważny apel Tadeusza Płużańskiego

Tadeusz Płużański zaapelował w Polskim Radiu 24 o wywieszanie w oknach obrazu Chrystusa Miłosiernego w odpowiedzi na Strajk Kobiet. Gościem "Debaty Dnia" był także Piotr Cywiński z "Sieci".

2020-12-02, 19:17

Odpowiedź na błyskawice Strajku Kobiet. Ważny apel Tadeusza Płużańskiego
Demonstracja w ramach Strajku Kobiet. Foto: Lena Ivanova/shutterstock

- Taki apel mam do wszystkich Polaków, żeby jak widzimy takie pioruny, wulgaryzmy, to zróbmy jedno. Mamy odpowiedź na to. Wywieszamy w oknach, w miejscach, gdzie pracujemy, obraz Jezusa Miłosiernego na przykład albo może jeszcze lepiej obraz Matki Bożej Łaskawej - powiedział Płużański.

Zaapelował: "pokażmy, że jesteśmy, że się nie zgadzamy na tego typu wulgaryzmy".

- Mamy współgrające ze sobą siły, właśnie wewnętrzną Targowicę i tę zewnętrzną, mężczyźnianą krucjatę przeciwko Polsce, czyli przede wszystkim niemiecką - powiedział w odniesieniu do Strajku Kobiet.

Piotr Cywiński zauważył, że "nastąpiła zbieżność interesów tych, którzy chcą obalić rząd, żeby było tak, jak było i tych, którzy z zagranicy usiłują dokonać rewolucji światopoglądowej".

REKLAMA

Negocjacje ws. budżetu UE

W audycji rozmawiano także o budżecie UE. - To weto, które my dzisiaj chcemy wykorzystać, wykorzystywane było wielokrotnie zarówno przez Niemców, jak i przez Francuzów oraz przez Brytyjczyków, przez Holendrów - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński.

- Pojawia się groźba, że może skończyć się traktowanie Polski i innych krajów w UE przez Niemcy, ale nie tylko, jak republiki bananowe, że kończy się takie Eldorado, ten podbój Ziemi Obiecanej - stwierdził Cywiński.

Przypomniał historyczne uwarunkowania obecności Polski w UE. - Uruchomiona została w Niemczech potężna machina propagandowa - wyjaśnił. - Polacy, ale nie tylko, uwierzyli, że Unia to niemal instytucja charytatywna, a jak to wyglądało w praktyce - dodał.

Powiązany Artykuł

Grosse.jpg
"Stawką jest poszanowanie traktatów i suwerenność". Prof. Grosse o polskim wecie w UE

Zaznaczył także, że weto było wielokrotnie wykorzystywane przez inne państwa UE. - Jest to zapisane w traktacie prawo, które się należy jak psu miska - stwierdził Cywiński.

REKLAMA

Posłuchaj

Piotr Cywiński i Tadeusz Płużański o budżecie UE (PR24/Debata Dnia) 22:28
+
Dodaj do playlisty

- Po to weto zostało wymyślone, żeby nie doszło do całkowitego zwasalizowania i do skolonizowania tych wszystkich mniejszych krajów Unii - powiedział.

Z kolei Tadeusz Płużański podkreślił, że "trudno nie mieć takiego wrażenie, że Niemcy wciąż chcą być hegemonem". - Dzisiejsza IV Rzesza Niemiecka chce dalej kierować sprawami tych maluczkich, tych, którzy nie zasłużyli na własny byt państwowy - zaznaczył.

Posłuchaj

Piotr Cywiński i Tadeusz Płużański o budżecie UE (PR24/Debata Dnia) 25:08
+
Dodaj do playlisty

Jego zdaniem "szalenie ważna jest kwestia światopoglądowa". - Chodzi o to, żeby zniszczyć państwa narodowe, żeby zniszczyć suwerenność państw takich właśnie jak Polska, jak Węgry - zaznaczył Płużański.

Czytaj również:

Wypowiedział się także na temat działalności opozycji w Polsce. - Jaką rację stanu oni reprezentują? Myślę, że rację stanu niemiecką - powiedział.

REKLAMA

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Debata dnia"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
Goście: Piotr Cywiński ("Sieci"), Tadeusz Płużański
Data emisji: 30.11.2020
Godzina emisji: 18.05

itom/pr24

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej