Kryzys małżeństwa we współczesnym świecie
- Stosowana jest konsumpcja miłości. Polega ona na wybieraniu tego, co dla nas najlepsze, najbardziej wygodne i czego w danej sytuacji najbardziej potrzebujemy. Odrzucane są sprawy trudne, nie do końca wpisujące się w nasz scenariusz życiowy. Jest to sprzeczne z ideą małżeństwa - powiedziała Karolina Pilawa, publicystka z Klubu Jagiellońskiego.
2021-01-06, 10:12
Karolina Pilawa jest autorką analizy "Małżeństwa boimy się bardziej od rozwodu. O miłości w badaniach i popkulturze" podejmującej tematykę relacji międzyludzkich w obecnych czasach.
Powiązany Artykuł
Mężczyzna i rozwód
Na antenie Polskiego Radia 24 zwróciła uwagę, że zmiany kulturowe, jakie dokonują się na przestrzeni ostatnich lat oraz pewne mity w kulturze europejskiej, jak i światowej, wpływają na sposób, w jaki postrzegamy małżeństwo i miłość oraz jak sobie z nią radzimy.
Posłuchaj
- Konsumpcjonistyczne podejście do tych kwestii jest bardzo ważnym czynnikiem. Można powiedzieć, że współcześnie stosowana jest konsumpcja miłości. Polega ona na wybieraniu tego, co dla nas najlepsze, najbardziej wygodne i czego w danej sytuacji najbardziej potrzebujemy. Odrzucane są sprawy trudne, nie do końca wpisujące się w nasz scenariusz życiowy. Jest to sprzeczne z ideą małżeństwa, będącej wyrazem wspólnotowości, której kryzys jest obecnie obserwowany - wskazała Karolina Pilawa.
Więcej o tym, jak współcześni ludzie podchodzą do kwestii małżeństwa, rodziny, miłości i trwałości związku oraz co na to wpływa w całej rozmowie.
REKLAMA
Zapraszamy do wysłuchania audycji.
* * *
Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Mateusz Drozda
Gość: Karolina Pilawa, publicystka
Data emisji: 06.01.2021
Godzina emisji: 09.07
Polskie Radio 24/db
REKLAMA